LŠ: Juventus srušio prvaka Evrope i najavio paklen revanš! (VIDEO)

05.05.2015. 22:38
Juventus-Real Madrid
Juventus-Real Madrid / Izvor: Reuters

U prvom meču polufinala Lige šampiona bjanko-neri savladali "kraljeve" sa 2:1.

U prvomn meču polufinala Lige šampiona, Juventus je u Torinu savladao Real Madrid sa 2:1. Golove za bjanko-nere postigli su Morata i Tevez, a jedini pogodak za Madriđane postigao je Ronaldo.

Od prvog sudijskog zvižduka domaća ekipa krenula je silovito ka golu Kasiljasa. U uvodnim minutima meča Straturo je pokušao ali je Kasiljas bio bna visini zadatka. Nekoliko minuta kasnije Morata je bio brži od Pepea, a onda lobom pokušao da savlada Kasiljasa koji je bio oprezan. Bilo je jasno da će odbrana gostiju iz Madrida, kapitulirati a to se desilo već u 9. minutu kada je Tevez tukao sa 10 metara a Kasiljas loptu odbio pravo na nogu u noge Morate, koji je bio brži od Pepea, te je zatresao mrežu.

Prvi ozbiljniji šut ka golu Bufona, "kraljevi" su uputili u 12. minutu kada je Kros tukao sa 25 metara. Real je bez neke posebne igre došao do izjednačenja u 27. minutu. Tada je Rodrigez primio u loptu, prebacio na drugu stativu gde se našao usamljeni Ronaldo kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu. Do odlaska na odmor Real je mogao i do preokreta ali je u 40. minutu posle dodavanja Iska, Rodrigez sa svega tri metra pogodio prečku (više o tome pročitajte OVDE).

U nastavku meča vodila se velika borba na svim delovima terena, a obe ekipe su davale sve od sebe kako bi što pre stigle do novog pogotka. Igrao se 57. minut kada je Karvahal u šesnaestercu oborio Teveza a sudija bez razmišljanja pokazao na belu tačku, sa koje je neumoljiv bio upravo Argentinac.  U poslednjih petnaestak minuta susreta nismo videli previše uzbuđenja, ali je Juventus bio taj koji je bio daleko bliži pogotku. Poslednju šansu domaćini su propustili u 92. minutu kada je šut Ljorentea zaustavio Kasiljas.

Revanš meč na programu je 13. maja u Madridu. U drugom polufinalu Barselona će u sredu od 20:45 ugostiti Bajern.

Juventus - Real Madrid 2:1 (1:1)

Strelci: 1:0 Morata u 9, 1:1 Ronaldo u 27, 2:1 Tevez u 57. minutu iz jedanaesterca.

Juventus: Bufon, Lihtšajner, Bonući, Kjelini, Evra, Markizio, Pirlo, Sturaro (od 64. Barzalji), Vidal, Tevez, Morata (od 77. Ljorente).

Real Madrid: Kasiljas, Karvahal, Varan, Pepe, Marselo, Kros, Ramos, Bejl (od 86. Hese), Isko (od 63. Hernandez),  Rodrigez, Ronaldo.