LŠ: Partizanov revanš Nemcima, Radnički pao u završnici

04.03.2015. 20:24 22:37
Vaterpolisti Partizana i trener Vladimir Vujasinović
Vaterpolisti Partizana i trener Vladimir Vujasinović / Izvor: MN Press

Polovičan učinak srpskih klubova u mečevima šestog kola Lige šampiona.

Vaterpolisti Partizana savladali su nemački Špandau rezultatom 8:6 (2:2, 2:1, 3:0, 1:3) u utakmici šestog kola A grupe Lige šampiona. Crno-beli su zabeležili drugi trijumf u elitnom evropskom takmičenju, do kojeg su stigli zahvaljujući odličnom periodu igre od sredine druge, pa sve do starta poslednje četvrtine, tokom kojeg su napravili odlučujuću seriju 4-0 kojom su praktično rešili pitanje pobednika.

Izabranici Vladimira Vujasinovića se na taj način revanširao nemačkom klubu za istovetan poraz u Berlinu tri nedelje ranije i sačuvao kakvu-takvu nadu da može da se plasira na fajnal-siks. Najbolji u redovima crno-belih bili su Dušan Mandić, Gavril Subotić i Ognjen Stojanović sa po dva postignuta gola, dok su se u strelce upisali i Đorđe Lazić i Draško Gogov. Kod gostiju je Erik Mirs postigao dva pogotka, dok su Mateo Ćuk, Moris Jungling, Marko Stam i Marin Restović dodali po jedan.

Vaterpolisti Radničkog
Vaterpolisti Radničkog / Izvor: MN Press

Za razliku od beogradskog člana evropske elite, Radnički nije uspeo da slavi na gostovanju Egeru. Kragujevčani su poraženi rezultatom 7:6 (1:1, 1:2, 1:0, 4:3) u meču grupe A. Klub iz srca Šumadije nije uspeo da ponovi trijumf nad istim protivnikom iz prethodnog kola, pa su Mađari sada odmakli na Radničkom četiri boda na drugom mestu tabele, dok je srpski klub ispustio i treće mesto u grupi.

Tim Uroša Stevanovića je dobro igrao sve do druge polovine meča, kada je ispustio prednost od 3:2 sa poluvremena i dozvolio sebi period od preko deset minuta bez postignutog gola, pa je domaćin preokrenuo rezultat na 5:3. U samu završnicu Kragujevčani su ušli sa zaostatkom od jednog gola, u poslednjem minutu imali priliku i da izjednače, ali se Eger odbranio i izvojevao vrednu pobedu.