MALO DOBRIH VESTI ZA PARTIZAN: Brodolom Augzburga protiv Borusije, nazire se RECEPT za Bavarce (VIDEO)

Fudbaleri Augzburga u duelu sa Atletik Bilbaom
Fudbaleri Augzburga u duelu sa Atletik Bilbaom / Izvor: Beta/AP

Nemački tim već posle dvedeset minuta igre imao četiri gola zaostatka.

Šampion Srbije Partizan ni posle tri uzastopna meča u Superligi Srbije nije zabeležio pobedu, pošto je u odloženom susretu 6. kola sa Radom (više o samom susretu pročitajte OVDE). Ipak, crno-belima su ove srede stigle i neke lepe vesti, ovog puta iz Nemačke.

Augzburg je u meču 6. kola Bundeslige ubedljivo poražen na gostovanju u Menhengladbahu (4:2). Sve je bilo rešeno već posle dvadeset minuta igre, jer je već tada na semaforu stajalo 4:0 za domaćina. Očajnu partiju šokirane odbrane Bavaraca kažnjavali su redom Džonson u 5, Džaka u 17, Štindl u 19. i Daud u 21. minutu. Gosti su u nastavku uspeli tek da ublaže poraz golovima iz dva prilično diskutabilna penala koje je u pogotke pretvorio Pol Verheg u 51. i 74. minutu.

Pogledajte neke od pogodaka kojima je Borusija stigla do prvih bodova u šampionatu, posle pet vezanih poraza na startu prvenstva.

1:0 Fabijan Džonson u 5. minutu

3:0 Lars Štindl u 19. minutu

4.0 Daud u 21. minutu

Ono što se može nazreti iz igre defanzivne linije Augzburga je da se veoma slabo brane iz prekida kao i od udaraca sa distance, pa tu u stručnom štabu Partizana mogu tražiti recept za "brejk" u Bavarskoj narednog četvrtka. Naravno, pod uslovom da se u Humskoj stvari konsoliduju u narednim danima, pošto igre i rezultati crno-belih u domaćem šampionatu nije uspela da neutrališe ni pobeda nad AZ Alkmarom na startu Lige Evrope.