NBA: Vejd i Džejms za preokret i izjednačenje u seriji

21.05.2014. 08:30
Dvejn Vejd i Lens Stivenson
Dvejn Vejd i Lens Stivenson / Izvor: Tanjug
Dvojac aktuelnog šampiona postigao 20 poslednjih poena "vreline" za preokret u poslednjem periodu i brejk na vrućem gostovanju u Indijanapolisu.

Košarkaši Majamija izjednačili su rezultat u finalnoj seriji Istočne konferencije pobedom nad Indijanom u gostima rezultatom 87:83.

Iako vodeći duo „vreline“ Džejms – Vejd nije briljirao tokom većeg dela meča u kojem su u prve tri četvrtine postigli zajedno 23 poena, dvojica košarkaša povela su pet i po minuta pre kraja odlučujuću seriju od 10-0, kojom je Majami preokrenuo rezultat i u završnicu ušao sa sedam poena prednosti (82:75), a postigli su poslednjih 20 poena aktuelnog šampiona na meču.

Dvejn Vejd zabeležio je 23 poena, pet skokova i pet asistencija, dok je Lebron Džejms postigao 22 koševa uz sedam skokova i šest asistencija. U tim domaćem timu Lens Stivenson je imao sjajno veče, postigao je 25 poena (uz sedam asistencija i šest skokova), ali je u poslednjem periodu zabeležio samo dva poena za Indijanu, što je bio jedan od ključeva preokreta.

Pobeda Majamija u Indijanapolisu prvi je trijumf jedne gostujuće ekipe u poslednjih deset utakmica dva tima. Finalna serija seli se u Majami gde će se u noći između subote i nedelje igrati treći meč.