НБА: Вејд и Џејмс за преокрет и изједначење у серији

21.05.2014. 08:30
Dvejn Vejd i Lens Stivenson
Двејн Вејд и Ленс Стивенсон / Извор: Танјуг

Двојац актуелног шампиона постигао 20 последњих поена "врелине" за преокрет у последњем периоду и брејк на врућем гостовању у Индијанаполису.

Кошаркаши Мајамија изједначили су резултат у финалној серији Источне конференције победом над Индијаном у гостима резултатом 87:83.

Иако водећи дуо „врелине“ Џејмс – Вејд није бриљирао током већег дела меча у којем су у прве три четвртине постигли заједно 23 поена, двојица кошаркаша повела су пет и по минута пре краја одлучујућу серију од 10-0, којом је Мајами преокренуо резултат и у завршницу ушао са седам поена предности (82:75), а постигли су последњих 20 поена актуелног шампиона на мечу.

Двејн Вејд забележио је 23 поена, пет скокова и пет асистенција, док је Леброн Џејмс постигао 22 кошева уз седам скокова и шест асистенција. У тим домаћем тиму Ленс Стивенсон је имао сјајно вече, постигао је 25 поена (уз седам асистенција и шест скокова), али је у последњем периоду забележио само два поена за Индијану, што је био један од кључева преокрета.

Победа Мајамија у Индијанаполису први је тријумф једне гостујуће екипе у последњих десет утакмица два тима. Финална серија сели се у Мајами где ће се у ноћи између суботе и недеље играти трећи меч.