JSL: Grmljavina u Novom Sadu, Partizan pobedio Čukarički

28.05.2014. 17:09 20:08
Detalj iz večitog derbija
Detalj iz večitog derbija / Izvor: Foto: MN Press

Zvezda je povela, Vojvodina preokrenula, ali je na kraju bilo 3:3. Partizan je posle lošeg prvom poluvremena došao do pobede, ali je ključni momenat bila greška odbrane gostiju.

U sredu su odigrane utakmice poslednjeg, 30. kola Jelen superlige u fudbalu. Kao retko kada, prvenstvo je bilo zanimljivo do pred sam kraj.

Luka Jović postigao je treći gol za Crvenu zvezdu protiv Vojvodine. Jović je sa 16 godina i 156 dana postao najmlađi strelac u istoriji kluba iz Ljutice Bogdana, oborivši postignuće Dejana Stankovića iz 1995. godine.

U dva meča sastale su se četiri od pet najbolje plasiranih ekipa. Iako takmičarske draži nije bilo u tim mečevima, strelci nisu mirovali. Igrači Vojvodine i Crvene zvezde ušli su u meč bez ikakvog opterećenja, prvi jer su Evropu obezbedili osvajanjem Kupa, drugi jer su još u subotu osigurali titulu. Posle prvog poluvremena u kojem je Zvezda povela iz jedine šanse, strelci su se razgoropadili, pa je čak šest pogodaka bio ukupan saldo. Vojvodina je preokrenula za samo osam minuta igre u drugom delu, ali se gosti nisu predali, pa je podela plena - 3:3, možda najpravedniji ishod.

Šestostruki uzastopni prvak, a sada vicešampion, Partizan na nekadašnjem "Stadionu JNA" dočekao je najprijatnije iznenađenja zimske polusezone, Čukarički. "Brđani" nisu došli na megdan crno-belima sa belom zastavom, već su imali nekoliko ozbiljnih napada, ali je greška Radovanovića prelomila meč. Igrač gostiju nespretno je vratio loptu svom golmanu, Lazović je ugrabio priliku i doneo prednost koju je Fofana uvećao na 2:0 u poslednjem minutu nadokande.

REZULTATI 30. KOLA JELEN SUPERLIGE:

Vojvodina-Crvena zvezda 3:3

(Veselinović 48, Puškarić 53, Popara 64. - Rakić 44, 62, Jović 76.)

Partizan-Čukarički 2:0

(Lazović 73, Fofana 90+4)

Javor-Napredak 4:3

(Milošković 8, Čečarić 31, Dražić 34, Stojaković 42. - Ndiaje 10, 40, Luković 36.)

OFK Beograd-Donji Srem 0:1

(Damnjanović 80 p)

Rad-Spartak 2:1

(Milošević 22 p, Ožegović 29. - Nosković 60.)

Tabela:

Crvena zvezda 72, Partizan 71, Jagodina 48, Vojvodina 45, Čukarički 44, Radnički Niš 43, Voždovac 42, Novi Pazar 39, Napredak 35, Spartak 34, OFK Beograd 33, Donji Srem 32, Radnički 1923 32, Javor 29, Rad 29, Sloboda 28.

Imali ste priliku da pratite najbitnija zbivanja na stadionu Partizana i zdanju "Karađorđe" uz Srbiju Danas.

90+4 minut - Partizan - Čukarički: 2:0. Fofana postiže drugi gol za Partizan. Samo sedam minuta na terenu bilo je dovoljno napadaču Partizana, koji se oporavio od zimošnje upale pluća, da pogodi mrežu.

90. minut - Crvena zvezda: Žakula je izašao na 15 metara pred svoj gol ne bi li sprečio Jovića da postigne gol i uspeo je.

76. minut - GOOOL!!! Vojvodina - Crvena zvezda: Jović postiže treći gol za Zvezdu posle dubinske lopte Ninkovića.

73. minut - GOOOL!!! Partizan - Čukarički: Danko Lazović je ubacio loptu u mrežu "brđana". Radovanović je nespretno vratio loptu golmanu Ristiću, a napadač crno-belih je iskoristio priliku i doveo svoj tim do prednosti.

68. minut - Vojvodina - Crvena zvezda: Onjilo je centrirao sa desnog oboda šesnaesterca, a Ninković je odlično tukao glavom. Žakula brani.

64. minut - Partizan - Čukarički: - Marko Nikolić pokušava izmenom da ubrza ritam i pritisne goste. Umesto Ninkovića, na teren je ušao Malbašić.

64. minut GOOOL!!! Vojvodina - Crvena zvezda: 3:2. Popara za prednost Vojvodine. Samo minut je trajala radost gostiju, a domaći su uzvratili kontrom.

62. minut GOOOL!!! Vojvodina - Crvena zvezda: 2:2. Rakić ponovo pogađa mrežu. Savićević je oduzeo loptu na sredini terena, protrčao desnom stranom i dodao Onjilu. Bivši igrač Javora prosledio ju je Rakiću koji je sa sedam, osam metara izjednačio na 2:2

61. minut - Partizan - Čukarički: - Grbić pogađa stativu. Saša Ilić je dodao loptu do napadača koji ju je šutnuo ispod golmana gostiju, ali se stativa isprečila. Odbijenu loptu zahvatio je Luka, ali je njegov udarac izblokiran.

58. minut - Vojvodina - Crvena zvezda: Odbijenu loptu odbrane domaćih dočekao je Savićević ali je njegov udarac, sa 22 metra, završio pored desne stative gola Žakule.

54. minut - Partizan - Čukarički: - Loša reakcija Ninkovića na nabačaj Lazovića. Minut ranije pokušao je i Saša Marković, ali je njegova lopta otišla visoko iznad prečke.

53. minut - GOOOL!!! Vojvodina - Crvena zvezda: 2:1. Puškarić preokreće stanje na semaforu posle dodavanja Veselinovića. Brza kontra domaćih, Veselinović je bio brži od odbrane gostiju, levom nogom je sa desne strane dodao loptu Puškariću koji je savladao nemoćnog Rajkovića.

48. minut - Partizan - Čukarički: Udarac Bojića Živković je odbranio. Dva minuta ranije pokušao je i Radovanović. "Brđani" su prilično konkretniji od uspavane ekipe Marka Nikolića.

48. minut - GOOOL!!! Vojvodina - Crvena zvezda: 1:1. Veselinović je sa 14 metara, iz srca šesnaesterca poravnao rezultat posle dodavanja Marka Živkovića. Velike zasluge pripadaju Alivodiću koji je odlično pronašao Živkovića.

45. minut  - Partizan - Čukarički: Solidan udarac Bojića sa oko 20 metara golman Partizana Živković uspeo je lagano da ukroti.

44. minut - GOOOL!!! Vojvodina - Crvena zvezda 0:1. Rakić je doveo Zvezdu do prednosti posle odličnog centaršuta Pavićevića. Gosti su poveli iz prve prilike.

42. minut - Vojvodina - Crvena zvezda: Najbolja prilika na utakmici delo je igrača domaćih. Loptu je posle udarca iz ugla uzeo Alivodić, centrirao u peterac gde je bio Pekarić koji je iz fantastične pozicije tukao pored leve stative gola Zvezde.

41. minut - Vojvodina - Crvena zvezda: Polukontra Vojvodine, Pušrkarić je uposlio Alivodića koji je tukao sa oko 18 metara, ali je Rajković odbio loptu u korner. Vojvodina za sada pokazuje više volje i agilnosti.

39. minut - Partizan - Čukarički: Dobra prilika za Partizan je propala. Posle nabačaja Ninkovića, Grbić je glavom pokušao da pogodi mrežu, ali je lopta otišla pored gola.

28. minut - Partizan - Čukarički: Odlična šansa za Čukarički. Matić je oteo loptu Brašancu i dodao je Pavloviću, ali je potonji neuspešno lobovao golmana crno-belih.

22. minut - Vojvodina - Crvena zvezda: Ni posle dvadesetak minuta nema pravih šansi. Dok Beograđani imaju prevagu na sredini terena, bez prave prilike, Novosađani pokušavaju dugim loptama da nadmudre odbranu novog prvaka zemlje.

14 minut - Partizan - Čukarički: Posle Brežančićevog nabačaja, Matić je umesto glavom loptu udario ramenom i poslao je pored gola koji brani Živko Živković.