ЈСЛ: Грмљавина у Новом Саду, Партизан победио Чукарички

28.05.2014. 17:09 20:08
Detalj iz večitog derbija
Детаљ из вечитог дербија / Извор: Фото: МН Press

Звезда је повела, Војводина преокренула, али је на крају било 3:3. Партизан је после лошег првом полувремена дошао до победе, али је кључни моменат била грешка одбране гостију.

У среду су одигране утакмице последњег, 30. кола Јелен суперлиге у фудбалу. Као ретко када, првенство је било занимљиво до пред сам крај.

Лука Јовић постигао је трећи гол за Црвену звезду против Војводине. Јовић је са 16 година и 156 дана постао најмлађи стрелац у историји клуба из Љутице Богдана, оборивши постигнуће Дејана Станковића из 1995. године.

У два меча састале су се четири од пет најбоље пласираних екипа. Иако такмичарске дражи није било у тим мечевима, стрелци нису мировали. Играчи Војводине и Црвене звезде ушли су у меч без икаквог оптерећења, први јер су Европу обезбедили освајањем Купа, други јер су још у суботу осигурали титулу. После првог полувремена у којем је Звезда повела из једине шансе, стрелци су се разгоропадили, па је чак шест погодака био укупан салдо. Војводина је преокренула за само осам минута игре у другом делу, али се гости нису предали, па је подела плена - 3:3, можда најправеднији исход.

Шестоструки узастопни првак, а сада вицешампион, Партизан на некадашњем "Стадиону ЈНА" дочекао је најпријатније изненађења зимске полусезоне, Чукарички. "Брђани" нису дошли на мегдан црно-белима са белом заставом, већ су имали неколико озбиљних напада, али је грешка Радовановића преломила меч. Играч гостију неспретно је вратио лопту свом голману, Лазовић је уграбио прилику и донео предност коју је Фофана увећао на 2:0 у последњем минуту надоканде.

РЕЗУЛТАТИ 30. КОЛА ЈЕЛЕН СУПЕРЛИГЕ:

Војводина-Црвена звезда 3:3

(Веселиновић 48, Пушкарић 53, Попара 64. - Ракић 44, 62, Јовић 76.)

Партизан-Чукарички 2:0

(Лазовић 73, Фофана 90 4)

Јавор-Напредак 4:3

(Милошковић 8, Чечарић 31, Дражић 34, Стојаковић 42. - Ндиаје 10, 40, Луковић 36.)

ОФК Београд-Доњи Срем 0:1

(Дамњановић 80 п)

Рад-Спартак 2:1

(Милошевић 22 п, Ожеговић 29. - Носковић 60.)

Табела:

Црвена звезда 72, Партизан 71, Јагодина 48, Војводина 45, Чукарички 44, Раднички Ниш 43, Вождовац 42, Нови Пазар 39, Напредак 35, Спартак 34, ОФК Београд 33, Доњи Срем 32, Раднички 1923 32, Јавор 29, Рад 29, Слобода 28.

Имали сте прилику да пратите најбитнија збивања на стадиону Партизана и здању "Карађорђе" уз Србију Данас.

90 4 минут - Партизан - Чукарички: 2:0. Фофана постиже други гол за Партизан. Само седам минута на терену било је довољно нападачу Партизана, који се опоравио од зимошње упале плућа, да погоди мрежу.

90. минут - Црвена звезда: Жакула је изашао на 15 метара пред свој гол не би ли спречио Јовића да постигне гол и успео је.

76. минут - ГОООЛ!!! Војводина - Црвена звезда: Јовић постиже трећи гол за Звезду после дубинске лопте Нинковића.

73. минут - ГОООЛ!!! Партизан - Чукарички: Данко Лазовић је убацио лопту у мрежу "брђана". Радовановић је неспретно вратио лопту голману Ристићу, а нападач црно-белих је искористио прилику и довео свој тим до предности.

68. минут - Војводина - Црвена звезда: Оњило је центрирао са десног обода шеснаестерца, а Нинковић је одлично тукао главом. Жакула брани.

64. минут - Партизан - Чукарички: - Марко Николић покушава изменом да убрза ритам и притисне госте. Уместо Нинковића, на терен је ушао Малбашић.

64. минут ГОООЛ!!! Војводина - Црвена звезда: 3:2. Попара за предност Војводине. Само минут је трајала радост гостију, а домаћи су узвратили контром.

62. минут ГОООЛ!!! Војводина - Црвена звезда: 2:2. Ракић поново погађа мрежу. Савићевић је одузео лопту на средини терена, протрчао десном страном и додао Оњилу. Бивши играч Јавора проследио ју је Ракићу који је са седам, осам метара изједначио на 2:2

61. минут - Партизан - Чукарички: - Грбић погађа стативу. Саша Илић је додао лопту до нападача који ју је шутнуо испод голмана гостију, али се статива испречила. Одбијену лопту захватио је Лука, али је његов ударац изблокиран.

58. минут - Војводина - Црвена звезда: Одбијену лопту одбране домаћих дочекао је Савићевић али је његов ударац, са 22 метра, завршио поред десне стативе гола Жакуле.

54. минут - Партизан - Чукарички: - Лоша реакција Нинковића на набачај Лазовића. Минут раније покушао је и Саша Марковић, али је његова лопта отишла високо изнад пречке.

53. минут - ГОООЛ!!! Војводина - Црвена звезда: 2:1. Пушкарић преокреће стање на семафору после додавања Веселиновића. Брза контра домаћих, Веселиновић је био бржи од одбране гостију, левом ногом је са десне стране додао лопту Пушкарићу који је савладао немоћног Рајковића.

48. минут - Партизан - Чукарички: Ударац Бојића Живковић је одбранио. Два минута раније покушао је и Радовановић. "Брђани" су прилично конкретнији од успаване екипе Марка Николића.

48. минут - ГОООЛ!!! Војводина - Црвена звезда: 1:1. Веселиновић је са 14 метара, из срца шеснаестерца поравнао резултат после додавања Марка Живковића. Велике заслуге припадају Аливодићу који је одлично пронашао Живковића.

45. минут  - Партизан - Чукарички: Солидан ударац Бојића са око 20 метара голман Партизана Живковић успео је лагано да укроти.

44. минут - ГОООЛ!!! Војводина - Црвена звезда 0:1. Ракић је довео Звезду до предности после одличног центаршута Павићевића. Гости су повели из прве прилике.

42. минут - Војводина - Црвена звезда: Најбоља прилика на утакмици дело је играча домаћих. Лопту је после ударца из угла узео Аливодић, центрирао у петерац где је био Пекарић који је из фантастичне позиције тукао поред леве стативе гола Звезде.

41. минут - Војводина - Црвена звезда: Полуконтра Војводине, Пушркарић је упослио Аливодића који је тукао са око 18 метара, али је Рајковић одбио лопту у корнер. Војводина за сада показује више воље и агилности.

39. минут - Партизан - Чукарички: Добра прилика за Партизан је пропала. После набачаја Нинковића, Грбић је главом покушао да погоди мрежу, али је лопта отишла поред гола.

28. минут - Партизан - Чукарички: Одлична шанса за Чукарички. Матић је отео лопту Брашанцу и додао је Павловићу, али је потоњи неуспешно лобовао голмана црно-белих.

22. минут - Војводина - Црвена звезда: Ни после двадесетак минута нема правих шанси. Док Београђани имају превагу на средини терена, без праве прилике, Новосађани покушавају дугим лоптама да надмудре одбрану новог првака земље.

14 минут - Партизан - Чукарички: После Брежанчићевог набачаја, Матић је уместо главом лопту ударио раменом и послао је поред гола који брани Живко Живковић.