ORLIĆI POLETELI: Zvezdin novajlija rešetao u Jerevanu

15.03.2016. 15:06
Dres Srbije
Dres Srbije / Izvor: MN Press

Izabranici Milana Kosanovića pobedili Jermeniju.

Ako se po jutru dan poznaje, onda Srbija ne mora da brine za fudbalsku budućnost. "Mlađi" omladinci "orlova",  momci rođeni 1998. godine, otputovali su u Jerevan da pod vođstvom selektora Milana Kosanovića da odmere snage sa vršnjacima iz Jermenije i upoznaju se bolje pred naredni ciklus takmičenja, kada će oni biti "ona prava" omladinska reprezentacija Srbije. inače, zvaničan šampion Evrope i sveta.

Dok se godinu dana stariji momci, pod vođstvom Branislava Nikolića, spremaju za finalni turnir kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj (24. - 29. mart), Kosanovićevi "orlići" nagoveštavaju da ćemo i u budućnosti imati moćan tim.

Jermenija – Srbija 1:4 (1:1).

Strelci: 0:1 - Uroš Račić u 25, 1:1 - Erik Petrosjan u 26, 1:2 - Igor Zlatanović u 46, 1:3 - Zehrudin Mehmedović u 52. (iz jedanaesterca), 1:4 - Igor Zlatanović u 90.minutu.

Sportski centar FS Jermenije. Gledalaca: 200. Sudija: Gevorg Jegojan (Jermenija). Pomoćnici: Armen Hačaturjan i Hačatur Hovanesjan (Jermenija).

Srbija: Ilić - Cucin (od 60. Radić), Dinga, Mašović (od 60. Damjanac), Dukić (od 69. Stevanović) - Nišić, Gojkov, Račić (od 69. Mesarović), Milić (od 46. Zlatanović), Mehmedović (od 60. Kukolj) - Petrov. Selektor: Milan Kosanović.

Orlići" su poveli u 25. minutu nakon dobre akcije kompletnog veznog reda i precizne realizacije novog člana Crvene zvezde Uroša Račića koji je postigao prvenac u nacionalnom timu. Mladi vezista je tako potvrdio da ima potencijal da postane veoma dobar igrač, a sigurno će dodatno napredovati pod vođstvom Miodraga Božovića kad prođe letnje pripreme sa ekipom. Posle vođstva Srbije, već u sledećem napadu, domaćin je izjednačio preko Erika Petrosjana koji je iskoristio nepažnju naše odbrane, pobegao po levoj strani i lobovao Marka Ilića za 1:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku susreta apsolutna dominacija Srbije. Čim je ušao u igru, mrežu je zatresao Igor Zlatanović, nakon kornera sa leve strane, a u 52. minutu Mehmedović je realizovao najstrožu kaznu i pogotkom proslavio "punoletstvo".

Prethodno je oboren Damjan Gojkov posle dobre akcije po desnoj strani.

Imala je Srbija još prilika, mogao je da se proslavi Sava Petrov koji je propustio tri odlične prilike, a u samom finišu meča u strelce se još jednom upisao Igor Zlatanović, ponovo nakon kornera, ali sada sa desne strane.

Revanš duel istih rivala u Jerevanu će se odigrati u četvrtak, 17. marta od 12 sati po srpskom vremenu (15 po lokalnom).