ОРЛИЋИ ПОЛЕТЕЛИ: Звездин новајлија решетао у Јеревану

15.03.2016. 15:06
Dres Srbije
Дрес Србије / Извор: МН Press

Изабраници Милана Косановића победили Јерменију.

Ако се по јутру дан познаје, онда Србија не мора да брине за фудбалску будућност. "Млађи" омладинци "орлова",  момци рођени 1998. године, отпутовали су у Јереван да под вођством селектора Милана Косановића да одмере снаге са вршњацима из Јерменије и упознају се боље пред наредни циклус такмичења, када ће они бити "она права" омладинска репрезентација Србије. иначе, званичан шампион Европе и света.

Док се годину дана старији момци, под вођством Бранислава Николића, спремају за финални турнир квалификација за Европско првенство у Немачкој (24. - 29. март), Косановићеви "орлићи" наговештавају да ћемо и у будућности имати моћан тим.

Јерменија – Србија 1:4 (1:1).

Стрелци: 0:1 - Урош Рачић у 25, 1:1 - Ерик Петросјан у 26, 1:2 - Игор Златановић у 46, 1:3 - Зехрудин Мехмедовић у 52. (из једанаестерца), 1:4 - Игор Златановић у 90.минуту.

Спортски центар ФС Јерменије. Гледалаца: 200. Судија: Геворг Јегојан (Јерменија). Помоћници: Армен Хачатурјан и Хачатур Хованесјан (Јерменија).

Србија: Илић - Цуцин (од 60. Радић), Динга, Машовић (од 60. Дамјанац), Дукић (од 69. Стевановић) - Нишић, Гојков, Рачић (од 69. Месаровић), Милић (од 46. Златановић), Мехмедовић (од 60. Кукољ) - Петров. Селектор: Милан Косановић.

Орлићи" су повели у 25. минуту након добре акције комплетног везног реда и прецизне реализације новог члана Црвене звезде Уроша Рачића који је постигао првенац у националном тиму. Млади везиста је тако потврдио да има потенцијал да постане веома добар играч, а сигурно ће додатно напредовати под вођством Миодрага Божовића кад прође летње припреме са екипом. После вођства Србије, већ у следећем нападу, домаћин је изједначио преко Ерика Петросјана који је искористио непажњу наше одбране, побегао по левој страни и лобовао Марка Илића за 1:1.

Са тим резултатом се отишло на одмор, а у наставку сусрета апсолутна доминација Србије. Чим је ушао у игру, мрежу је затресао Игор Златановић, након корнера са леве стране, а у 52. минуту Мехмедовић је реализовао најстрожу казну и поготком прославио "пунолетство".

Претходно је оборен Дамјан Гојков после добре акције по десној страни.

Имала је Србија још прилика, могао је да се прослави Сава Петров који је пропустио три одличне прилике, а у самом финишу меча у стрелце се још једном уписао Игор Златановић, поново након корнера, али сада са десне стране.

Реванш дуел истих ривала у Јеревану ће се одиграти у четвртак, 17. марта од 12 сати по српском времену (15 по локалном).