ORLOVI GAZDE BALKANA: Mlađe selekcije Srbije bolje od vršnjaka iz Hrvatske i Slovenije

Detalj sa prijateljskog meča omladinaca Srbije i hrvatske
Detalj sa prijateljskog meča omladinaca Srbije i hrvatske / Izvor: Foto: fss.rs

Omladinci savladali naše zapadne susrete, dok su kadeti bili bolji od "dežele".

U sportskom centru u Staroj Pazovi u utorak su odigrana dva prijateljska meča u kojima su mlađe selekcije Srbije zabeležile dva trijumfa protiv vršnjaka iz Hrvatske i Slovenije.

Omladinska reprezentacija Srbije u odličnoj igri sa dosta golova savladala je selekciju Hrvatske rezultatom 4:2 (3:1). Golove za naš tim sastavljen od igrača urasta do 19 godina postigli su fudbaleri Vojvodine Luka Luković u 29. i Aleksandar Desančić u 31. minutu, dok je dva gola postigao ofanzivni veznjak Partizana Andrija Živković u 37. i 70. minutu. Strelci za "vatrene" bili su Šunjić u 33. i Lulić u 46. minutu.

Ovaj prijateljski susret, prvi od dva koji će odigrati dve selekcije, bio je odlična prilika za selektora Ivana Tomića da proveri raspoložive snage pred kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se igraju u Holandiji, gde će našoj reprezentaciji pored domaćina rivali biti Norveška i Švajcarska.

- Jako sam zadovoljan kako smo odigrali celu utakmicu. Naročito je bilo dobro u prvom delu. Ekipa je pokazala da igra odgovorno i da lako prihvatanovine. U svakoj utakmici smo pokazivali napredak. Nadam se da će tako biti i u četvrtak, kada igramo revanš – rekao je posle utakmice selektor Ivan Tomić.

Detalj sa prijateljskog meča kadeta Srbije i Slovenije
Detalj sa prijateljskog meča kadeta Srbije i Slovenije / Izvor: Foto: fss.rs

Pobedu u prijateljskom susretu zabeležila je i kadetska reprezentacija Srbije koja je bila bolja od vršnjaka iz Slovenije minimalnim rezultatom (1:0). Jedini gol na meču, u kojem je naš tim pokazao bolju igru, bio je Nikola Gajić koji je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 73. minutu doneo trijumf "orlićima".

Selektor Srbije Dejan Govedarica šansu je pružio većini igrača, kao deo provere za kvalifikacije za EP koje će se igrati od 16. do 24. marta u Bakuu. Na tom turniru će pored naše selekcije i domaćina Azerbejdžana, nastupiti Hrvatska i Portugalija.  Pre toga, 3. i 5. marta naši kadeti odigraće u Tuzli dve prijateljske utakmice protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine.

- Bilo je to dobra pripremna utakmica. Imali smo dobrih trenutaka, ali bilo je i grešaka. Nastavićemo da radimo kako bi ispravili sve ono što nam se nije dopalo. S obzirom da je ovo bila prva naša utakmica u ovoj godini, moramo biti zadovoljni – rekao je posle meča sa Slovenijom selektor Dejan Govedarica.