ОРЛОВИ ГАЗДЕ БАЛКАНА: Млађе селекције Србије боље од вршњака из Хрватске и Словеније

Detalj sa prijateljskog meča omladinaca Srbije i hrvatske
Детаљ са пријатељског меча омладинаца Србије и хрватске / Извор: Фото: фсс.рс

Омладинци савладали наше западне сусрете, док су кадети били бољи од "дежеле".

У спортском центру у Старој Пазови у уторак су одиграна два пријатељска меча у којима су млађе селекције Србије забележиле два тријумфа против вршњака из Хрватске и Словеније.

Омладинска репрезентација Србије у одличној игри са доста голова савладала је селекцију Хрватске резултатом 4:2 (3:1). Голове за наш тим састављен од играча ураста до 19 година постигли су фудбалери Војводине Лука Луковић у 29. и Александар Десанчић у 31. минуту, док је два гола постигао офанзивни везњак Партизана Андрија Живковић у 37. и 70. минуту. Стрелци за "ватрене" били су Шуњић у 33. и Лулић у 46. минуту.

Овај пријатељски сусрет, први од два који ће одиграти две селекције, био је одлична прилика за селектора Ивана Томића да провери расположиве снаге пред квалификације за Европско првенство које се играју у Холандији, где ће нашој репрезентацији поред домаћина ривали бити Норвешка и Швајцарска.

- Јако сам задовољан како смо одиграли целу утакмицу. Нарочито је било добро у првом делу. Екипа је показала да игра одговорно и да лако прихватановине. У свакој утакмици смо показивали напредак. Надам се да ће тако бити и у четвртак, када играмо реванш – рекао је после утакмице селектор Иван Томић.

Detalj sa prijateljskog meča kadeta Srbije i Slovenije
Детаљ са пријатељског меча кадета Србије и Словеније / Извор: Фото: фсс.рс

Победу у пријатељском сусрету забележила је и кадетска репрезентација Србије која је била боља од вршњака из Словеније минималним резултатом (1:0). Једини гол на мечу, у којем је наш тим показао бољу игру, био је Никола Гајић који је прецизним ударцем са ивице казненог простора у 73. минуту донео тријумф "орлићима".

Селектор Србије Дејан Говедарица шансу је пружио већини играча, као део провере за квалификације за ЕП које ће се играти од 16. до 24. марта у Бакуу. На том турниру ће поред наше селекције и домаћина Азербејџана, наступити Хрватска и Португалија.  Пре тога, 3. и 5. марта наши кадети одиграће у Тузли две пријатељске утакмице против репрезентације Босне и Херцеговине.

- Било је то добра припремна утакмица. Имали смо добрих тренутака, али било је и грешака. Наставићемо да радимо како би исправили све оно што нам се није допало. С обзиром да је ово била прва наша утакмица у овој години, морамо бити задовољни – рекао је после меча са Словенијом селектор Дејан Говедарица.