JSL: Nova tri komada Partizana za overu jesenje titule!

23.11.2014. 16:49 19:03
Proslava gola Partizan - Napredak
Proslava gola Partizan - Napredak / Izvor: MN Press

Golovima Lazovića, Ilića i Škuletića crno-beli slavili u Humskoj. Počasni pogodak za Napredak u vremenskoj nadoknadi postigao Ndiaje.

Fudbaleri Partizana znalački su iskoristili nove "kikseve" svojih pratilaca i pobedom nad Napretkom 3:1 uvećali svoju prednost. Izabranici Marka Nikolića od prvog minuta krenuli su odlučno, kontrolisali loptu i pretili. Sa druge strane Napredak je u meč ušao rasterećeno, hrabro i u većem delu meča uspešno parirao aktuelnom lideru. Mnogi treneri kažu da je idelano vreme za postizanje prvog gola kraj prvog dela igre. Upravo to je ispunio iskusni Danko Lazović koji je asistenciju Ninkovića krnuisao pogotkom u 36. minutu i obezbedio crno-belima prednost pred odlazak na odmor.

3:1 90. minut – NDIAJE - Bajić je iz srca šesnaesterca šutirao pravo u Lukača, lopta se odbila a u mrežu je poslao tamnoputi Ndiaje.

Gde su stali u prvom tu su nastavili u drugom poluvremenu. Napredak se i dalje nije predavao, hrabro se borio ali nije uspeo ozbiljnije da zapreti pred golom Lukača. Prednost domaće ekipe duplirao je reprezentativac Slovenije Branko Ilić posle odlične asistencije prezimenjaka Saše. U listu strelaca i na ovom susretu upisao se golgeter crno-belih Petar Škuletić koji je znalački iskoristio grešku Janičića. Počasni pogodak i konačan rezultat susreta postavio je tamnoputi Ndiaje pogotkom u vremenskoj nadoknadi.

Posle ove pobede, crno-beli imaju šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu i osam bodova u odnosu na Vojvodinu koja je trenutno na trećoj poziciji.

Branko Ilić proslava pogotka
Branko Ilić proslava pogotka / Izvor: MN Press

PRENOS MEČA UŽIVO MOGLI STE DA PRATITE NA PORTALU SRBIJA DANAS.

PARTIZAN: Lukač, Volkov, Stanković, Ninković (Živković), Ćirković, Drinčić, Marković, S. Ilić (Kojić), Lazović (Luka), B. Ilić, Škuletić.

NAPREDAK: Popović, Frimpong, Stanojević (Dimitrov), Trujić, Božović (Bajić), Lazić, Ndiaje, Janičić, Urošević, Gobeljić, Cvetković.

UTAKMICA JE ZAVRŠENA ...  NOVA POBEDA PARTIZANA!

GOOLLL – 3:1 - 90. minut – NDIAJE - Bajić je iz srca šesnaesterca šutirao pravo u Lukača, lopta se odbila a u mrežu je poslao tamnoputi Ndiaje.

GOOLL - 3:0 - 85. minut - PETAR ŠKULETIĆ - Janičić je želeo da spusti loptu međutim pogrešio je što je iskoristio Škuletić, koji je lako zabišao i golmana Popovića i lagano ubacio loptu u mrežu.

82. minut - Trujić je odlično prošao po svojoj strani, video slobodnog Bajića na drugoj stativi, poslao loptu ali ovaj nije uspeo da je zahvati kako treba tako da je završila visoko prekog gola.

GOOLL - 2:0 - 72. minut - BRANKO ILIĆ - Centaršut Saše Ilić, lopta preleće Lazovića, ali na drugoj stativi zaboravljeni Branko Ilić snažnim šutem šalje loptu u mrežu.

68. minut - Prekid sa leve strane. Dimitrov šutira ali pored gola.

65. minut - Velika borba na sredini terena bez pravih šansi na obe strane.

59. minut - Velika šansa za Partizan. I ako je sve delovalo kao ofsajd, Ninković je posle dodavanja Markovića izašao sam ispred Popovića ali je iz sca šesnaesterca loptu poslao pored gola.

Navijači crno-belih odali su počast nastradalom navijaču Crvene zvezde, Marku Ivkoviću.

Navijači Partizana na utakmici protiv Napretka
Navijači Partizana na utakmici protiv Napretka / Izvor: MN Press

53. minut - Posle odlično izvedenog kornera, Cvetković je pokuašo ali Lukač uz malo muke uspeva da uhvati loptu.

43. minut - Ninković je iz prve poslao loptu do Škuletića koji je takođe pokušao iz prve ali Popović siguran.

GOOLL - 1:0 - 36. minut - LAZOVIĆ - Posle sjajnog centaršuta Ninkovića, lopta dolazi do Lazovića koji je glavom šalje u mrežu.

30. minut - U ovom periodu igre, težište je prebačeno ispred gola gostiju ali još uvek bez ozbiljnijih šansi.

22. minut - Odličan udarac Petra Škuletića. Snažno je šutirao sa dvadesetak metara ali je prečka bila saveznik Napretka.

17. minut - Škuletić je izbio sam pred Popovića, koji je požurio sa izletanjem, ali je golgeter Partizana previše otišao u stranu, na kraju okliznuo, a njegov pas ka Lazoviću nije bio precizan.

15. minut - Interesantna, zanimljiv susret u Humskoj. Pokušaji se ređaju jedan za drugim, ali bez sada obe ekipe bez ozbiljnije prilike za pogodak.

Petar Škuletić
Petar Škuletić / Izvor: MN Press

9. minut - Šut Drinčića, ponovo siguran Popović.

6. minut – Posle kornera koji je izveo Drinčić, lopta je došla do Ninkovića koji je šutirao ali pravo u dobro postavljenog Popovića.

5. minut - Od početka susreta, otvorena borba na obe strane. Ako je suditi po uvodnim minutima, Napredak u Humsku nije došao da se brani.