ЈСЛ: Нова три комада Партизана за оверу јесење титуле!

23.11.2014. 16:49 19:03
Proslava gola Partizan - Napredak
Прослава гола Партизан - Напредак / Извор: МН Press

Головима Лазовића, Илића и Шкулетића црно-бели славили у Хумској. Почасни погодак за Напредак у временској надокнади постигао Ндиаје.

Фудбалери Партизана зналачки су искористили нове "киксеве" својих пратилаца и победом над Напретком 3:1 увећали своју предност. Изабраници Марка Николића од првог минута кренули су одлучно, контролисали лопту и претили. Са друге стране Напредак је у меч ушао растерећено, храбро и у већем делу меча успешно парирао актуелном лидеру. Многи тренери кажу да је иделано време за постизање првог гола крај првог дела игре. Управо то је испунио искусни Данко Лазовић који је асистенцију Нинковића крнуисао поготком у 36. минуту и обезбедио црно-белима предност пред одлазак на одмор.

3:1 90. минут – НДИАЈЕ - Бајић је из срца шеснаестерца шутирао право у Лукача, лопта се одбила а у мрежу је послао тамнопути Ндиаје.

Где су стали у првом ту су наставили у другом полувремену. Напредак се и даље није предавао, храбро се борио али није успео озбиљније да запрети пред голом Лукача. Предност домаће екипе дуплирао је репрезентативац Словеније Бранко Илић после одличне асистенције презимењака Саше. У листу стрелаца и на овом сусрету уписао се голгетер црно-белих Петар Шкулетић који је зналачки искористио грешку Јаничића. Почасни погодак и коначан резултат сусрета поставио је тамнопути Ндиаје поготком у временској надокнади.

После ове победе, црно-бели имају шест бодова предности у односу на другопласирану Црвену звезду и осам бодова у односу на Војводину која је тренутно на трећој позицији.

Branko Ilić proslava pogotka
Бранко Илић прослава поготка / Извор: МН Press

ПРЕНОС МЕЧА УЖИВО МОГЛИ СТЕ ДА ПРАТИТЕ НА ПОРТАЛУ СРБИЈА ДАНАС.

ПАРТИЗАН: Лукач, Волков, Станковић, Нинковић (Живковић), Ћирковић, Дринчић, Марковић, С. Илић (Којић), Лазовић (Лука), Б. Илић, Шкулетић.

НАПРЕДАК: Поповић, Фримпонг, Станојевић (Димитров), Трујић, Божовић (Бајић), Лазић, Ндиаје, Јаничић, Урошевић, Гобељић, Цветковић.

УТАКМИЦА ЈЕ ЗАВРШЕНА ...  НОВА ПОБЕДА ПАРТИЗАНА!

GOOLLL – 3:1 - 90. минут – НДИАЈЕ - Бајић је из срца шеснаестерца шутирао право у Лукача, лопта се одбила а у мрежу је послао тамнопути Ндиаје.

GOOLL - 3:0 - 85. минут - ПЕТАР ШКУЛЕТИЋ - Јаничић је желео да спусти лопту међутим погрешио је што је искористио Шкулетић, који је лако забишао и голмана Поповића и лагано убацио лопту у мрежу.

82. минут - Трујић је одлично прошао по својој страни, видео слободног Бајића на другој стативи, послао лопту али овај није успео да је захвати како треба тако да је завршила високо преког гола.

GOOLL - 2:0 - 72. минут - БРАНКО ИЛИЋ - Центаршут Саше Илић, лопта прелеће Лазовића, али на другој стативи заборављени Бранко Илић снажним шутем шаље лопту у мрежу.

68. минут - Прекид са леве стране. Димитров шутира али поред гола.

65. минут - Велика борба на средини терена без правих шанси на обе стране.

59. минут - Велика шанса за Партизан. И ако је све деловало као офсајд, Нинковић је после додавања Марковића изашао сам испред Поповића али је из сца шеснаестерца лопту послао поред гола.

Навијачи црно-белих одали су почаст настрадалом навијачу Црвене звезде, Марку Ивковићу.

Navijači Partizana na utakmici protiv Napretka
Навијачи Партизана на утакмици против Напретка / Извор: МН Press

53. минут - После одлично изведеног корнера, Цветковић је покуашо али Лукач уз мало муке успева да ухвати лопту.

43. минут - Нинковић је из прве послао лопту до Шкулетића који је такође покушао из прве али Поповић сигуран.

GOOLL - 1:0 - 36. минут - ЛАЗОВИЋ - После сјајног центаршута Нинковића, лопта долази до Лазовића који је главом шаље у мрежу.

30. минут - У овом периоду игре, тежиште је пребачено испред гола гостију али још увек без озбиљнијих шанси.

22. минут - Одличан ударац Петра Шкулетића. Снажно је шутирао са двадесетак метара али је пречка била савезник Напретка.

17. минут - Шкулетић је избио сам пред Поповића, који је пожурио са излетањем, али је голгетер Партизана превише отишао у страну, на крају оклизнуо, а његов пас ка Лазовићу није био прецизан.

15. минут - Интересантна, занимљив сусрет у Хумској. Покушаји се ређају један за другим, али без сада обе екипе без озбиљније прилике за погодак.

Petar Škuletić
Петар Шкулетић / Извор: МН Press

9. минут - Шут Дринчића, поново сигуран Поповић.

6. минут – После корнера који је извео Дринчић, лопта је дошла до Нинковића који је шутирао али право у добро постављеног Поповића.

5. минут - Од почетка сусрета, отворена борба на обе стране. Ако је судити по уводним минутима, Напредак у Хумску није дошао да се брани.