Енглеска славила у дербију у Базелу, Шпанци силни против Македоније

08.09.2014. 20:35 22:55
Dani Velbek slavi prvi pogodak u meču kvalifikacija za EP 2016. protiv Švajcarske
Дани Велбек слави први погодак у мечу квалификација за ЕП 2016. против Швајцарске / Извор: Бета/АП

Селекција "Гордог Албиона" је головима Данија Велбека однела три бода са гостовања Швајцарској, док су успешан старт квалификација после "мундијалских бродолома" имали Шпанија и Русија.

Фудбалска репрезентација Русије савладала је селекцију Лихтенштајна у мечу првог кола Групе Г квалификација за одлазак на Европско првенство 2016. у Француској.

"Зборнаја команда" је у првом такмичарском мечу од дебакла на Мундијалу у Бразилу, стигла до убедљивог тријумфа, у великој мери захваљујући гостима из мале алпске државе. Фудбалери ове земље постигли су два аутогола на овом сусрету, од којих први већ у четвртом минуту преко Бухела, што је у великој мери олакшало посао изабраницима Фабија Капела.

У другом делу сусрета и Бургмајер је погодио своју мрежу, да би Комбаров голом из пенала у 54. и Џуба у 65. минуту донели коначних 4:0 и прве бодове Русима на старту квалификација.

Artjem Džuba postiže gol na meču protiv Lihtenštajna u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2016.
Артјем Џуба постиже гол на мечу против Лихтенштајна у првом колу квалификација за ЕУРО 2016. / Извор: Танјуг

У дерби мечу исте групе Аустрија и Шведска су на стадиону "Ернст Хапел" ремизирали 1:1. Алаба је већ у 7. минуту довео домаћина у вођство са беле тачке, али је само пет минута касније Еркан Зенгин донео изједначење Скандинавцима, после асистенције Златана Ибрахимовића.

Шпанија је била убедљива против селекције Македоније у Групи Ц и тријумфовала резултатом 4:1. "Црвена фурија" је лечење мундијалских рана почела сјајно, јер је већ после седамнаест минута имала два гола предности поготцима Рамоса са беле тачке и Пака. Македонце је у игру вратио Ибраими из једанаестерца у 28. минуту. Ипак, у трећем минуту надокнаде првог дела Бускетс је практично решио питање победника, да би у наставку Давид Силва и Педро Родригез запечатили судбину наших јужних суседа головима у 50, односно, 91. минуту.

Buskets i Fabregas slave pogodak na meču kvalifikacija za EP 2016. protiv Makedonije
Бускетс и Фабрегас славе погодак на мечу квалификација за ЕП 2016. против Македоније / Извор: Бета/АП

Мало је фалило да Луксембург потпуно изненади Белорусију, али су гости у завршници однели један бод голом Драхуна. Што они нису успели, пошло је за руком Словачкој која је на олимпијском стадиону у Кијеву освојила сва три бода голом Мака већ у 17. минуту игре.

У дерби мечу другог дана квалификација Швајцарска је на "Сент Јакоб парку" дочекала још једног бродоломника са минулог светског првенства, селекцију Енглеске. У првом мечу након повлачења Џерарда и Лампарда из селекције "Гордог Албиона", Енглези су головима Данија Велбека у 59. и петом минуту надокнаде, резултатом 2:0 стигли до изузетно вредна три бода на врућем гостовању у Базелу.

Vejn Runi u prvom meču kao kapiten "Gordog Albiona", protiv Švajcarske u prvom kolu kvalifikacija za EP 2016.
Вејн Руни у првом мечу као капитен "Гордог Албиона", против Швајцарске у првом колу квалификација за ЕП 2016. / Извор: Бета/АП

Резултате недељних мечева можете погледати ОВДЕ.