14.03.2015. 16:22
Fudbaleri Crvene zvezde slave pogodak
Fudbaleri Crvene zvezde slave pogodak / Izvor: MN Press

Crveno-beli pobedom u Subotici napravili veliki korak u "poteri" za liderom Partizanom. Golove za šampiona davali njeni "poletarci".

Strelci: Georgijević u 35. minutu za Spartak, a Lazić u 5, Mihailović u 28. iz penala i Jović u 78. za Crvenu zvezdu. Stadion: Gradski u Subotici. Gledalaca:  Sudija: Srđan Obradović. Gledalaca:  oko 4.000.

SPARTAK (4 -1-3-2):  Mirković – Farkaš, Jakovljević, Antonić, Milošević – Maksimović, Ljubenović, Plavšić, Ilić – Georgijević, Ivanović (od 70. minuta Mrkela).

CRVENA ZVEZDA (4-3-3): Rajković – Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković – Ristić, Katai, Stojanović – (od 75. minuta Avramovski ) Parker ( od 87. minuta Gavrić), Jović, Orlanidć (od 60. minuta Kovačević.)

Zvezda je povela već u 5. minutu. Korner sa leve strane izveo je Stojanović, Pavićević samo skrenuo loptu glavom na peterac, ona je pala na metar od gola ispred štopera Lazića, a ovaj je je ugurao u mrežu.

Darko Lazić, strelac prvog gola u Subotici
Darko Lazić, strelac prvog gola u Subotici / Izvor: MN Press

Imali su crveno-beli više napada, nekoliko polu prilika, pre svih Luka Jović u 14. minutu, ali nije uspeo da zadrži loptu i ona mu je pobegla u korner.

Gosti su poveli sa 2:0 u 28. minutu. Jović je dobio fantastičnu loptu od Kataia, ova ušau u šesnaesterac, a onda ga ja zakačio Antonić. Zvezdin napadač ostao je na nogama i kad mu se u noge bacio golman Nikola Mirković, Jović je pao kao pokošen. Sudija Obradović pokazao je na belu tačku, po nama možda i prestrogo. Penal je izveo mladi Ristić, šutirao je kao iz topa u golmanov donji levi ugao i šampion je vodio sa 2:0.

Mogli su crveno-beli da reše meč preko Orlandića. Korpulenti napadač šutirao je sa 12 metara pravo u golmana Mirkovića. I pošto se promaši takva šansa, obično stiže kazna.

Georgijević je u 35. minutu natrčao na cantaršut sa leve strane i kao iz topa smestio loptu iza leđa golmana Rajkovića. Time su se Subotičani vratili u meč, a sjajnu priliku prokockao je strelac Georgijević, izdanak Partizanove fudbaklske škole.

Početak drugog poluvremena kasnio je zbog sukoba policije i navijača Crvene zvezde na južnoj tribini Spartakovog stadiona.

U 50. minutu Stojanović je izveo slobodan udarac, lopta se odbila od "živog zida" , došla ponovo do Stojanovića, ovaj šutirao, ali je golman Mirković odbranio njihov šut.

Katai je oprobao šut u 63. minutu, ali je lopta prošla tik pored stative golmana Spartaka.

U 70. minutu Jović je zahvatio loptu volejem posle centaršuta Anđelkovića, ali je ona pogodila nekog od igrača Spartaka i završila u korneru.

Luka Jović je u 78. minutu pokazao da ga nisu uzalud prozvali Zvezdin Falkao. Parker je hteo sebično da šutira na gol Spartaka, lopta je zakačila jednog igrača domaćih, odbila se na desnu stranu, gde je Jović fantastično reagovao i zatresao mrežu. Mladi napadač najavio je da je njegov golgeterski post prošlost.

Katai je u 85. minutu imao treću šansu na utakmici, šutirao dobro, ali za malo je bio neprecizan i lopta je završila pored stative u gol autu.