ЈСЛ: Звездина младост за нову радост!

14.03.2015. 16:22
Fudbaleri Crvene zvezde slave pogodak
Фудбалери Црвене звезде славе погодак / Извор: МН Press

Црвено-бели победом у Суботици направили велики корак у "потери" за лидером Партизаном. Голове за шампиона давали њени "полетарци".

Стрелци: Георгијевић у 35. минуту за Спартак, а Лазић у 5, Михаиловић у 28. из пенала и Јовић у 78. за Црвену звезду. Стадион: Градски у Суботици. Гледалаца:  Судија: Срђан Обрадовић. Гледалаца:  око 4.000.

СПАРТАК (4 -1-3-2):  Мирковић – Фаркаш, Јаковљевић, Антонић, Милошевић – Максимовић, Љубеновић, Плавшић, Илић – Георгијевић, Ивановић (од 70. минута Мркела).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-3-3): Рајковић – Цветковић, Павићевић, Лазић, Анђелковић – Ристић, Катаи, Стојановић – (од 75. минута Аврамовски ) Паркер ( од 87. минута Гаврић), Јовић, Орланидћ (од 60. минута Ковачевић.)

Звезда је повела већ у 5. минуту. Корнер са леве стране извео је Стојановић, Павићевић само скренуо лопту главом на петерац, она је пала на метар од гола испред штопера Лазића, а овај је је угурао у мрежу.

Darko Lazić, strelac prvog gola u Subotici
Дарко Лазић, стрелац првог гола у Суботици / Извор: МН Press

Имали су црвено-бели више напада, неколико полу прилика, пре свих Лука Јовић у 14. минуту, али није успео да задржи лопту и она му је побегла у корнер.

Гости су повели са 2:0 у 28. минуту. Јовић је добио фантастичну лопту од Катаиа, ова ушау у шеснаестерац, а онда га ја закачио Антонић. Звездин нападач остао је на ногама и кад му се у ноге бацио голман Никола Мирковић, Јовић је пао као покошен. Судија Обрадовић показао је на белу тачку, по нама можда и престрого. Пенал је извео млади Ристић, шутирао је као из топа у голманов доњи леви угао и шампион је водио са 2:0.

Могли су црвено-бели да реше меч преко Орландића. Корпуленти нападач шутирао је са 12 метара право у голмана Мирковића. И пошто се промаши таква шанса, обично стиже казна.

Георгијевић је у 35. минуту натрчао на цантаршут са леве стране и као из топа сместио лопту иза леђа голмана Рајковића. Тиме су се Суботичани вратили у меч, а сјајну прилику прокоцкао је стрелац Георгијевић, изданак Партизанове фудбаклске школе.

Почетак другог полувремена каснио је због сукоба полиције и навијача Црвене звезде на јужној трибини Спартаковог стадиона.

У 50. минуту Стојановић је извео слободан ударац, лопта се одбила од "живог зида" , дошла поново до Стојановића, овај шутирао, али је голман Мирковић одбранио њихов шут.

Катаи је опробао шут у 63. минуту, али је лопта прошла тик поред стативе голмана Спартака.

У 70. минуту Јовић је захватио лопту волејем после центаршута Анђелковића, али је она погодила неког од играча Спартака и завршила у корнеру.

Лука Јовић је у 78. минуту показао да га нису узалуд прозвали Звездин Фалкао. Паркер је хтео себично да шутира на гол Спартака, лопта је закачила једног играча домаћих, одбила се на десну страну, где је Јовић фантастично реаговао и затресао мрежу. Млади нападач најавио је да је његов голгетерски пост прошлост.

Катаи је у 85. минуту имао трећу шансу на утакмици, шутирао добро, али за мало је био непрецизан и лопта је завршила поред стативе у гол ауту.