SUPERLIGA: Crvena zvezda se vratila u pobednički kolosek

06.04.2016. 16:51
Damir Kahriman
Damir Kahriman / Izvor: MN Press

73.minut je bio trenutak odluke.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Rada kod kuće minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola na utakmici u 73.minutu je bio Mičel Donald. Fudbaleri Rada su imali više šansi u prvom poluvremenu, ali ih nisu iskoristili. Utisak je da je najviše podbacio defanzivac crveno-belih Edson i da su zahvaljujući njegovim sporim reakcijama gosti sa Banjice uspeli da stvore toliko zicera, koje pukom (ne) srećom nisu iskoristili.

90. minut Do kraja utakmice najveća borba se vodila na sredini terena, bez prilika za obe ekipe.

78.minut Izmena u ekipi Rada, umesto Jovanovića, od 78. minuta u igri je ofanzivniji Kolarević.

75. minut Umesto Kataija na terenu je Slavoljub Srnić.

73.minut GOL! Crvena zvezda je povela golom Mičela Donalda. Ibanjez je izveo korner, a Holanđanin je glavom poslao lotu u gol Rada i doveo svoj klub u vođstvo.

61.minut Dupla izmena u ekipi crveno-belih. Predrag Sikimić ulazi umesto Uga Vijeire, dok je Srđan Plavšić ušao umesto Davida Babunskog.

59. minut Iz igre izlazi  Borko Veselinović, a ušao je Dejan Rusmir.

51. minut Sumnjiva situacija. Katai je proigrao Vijeiru koji je bio na ivici ofsajd pozicije, Portugalac je izbio sam pred golmana Filipovića, međutim, arbitri su prekinuli akciju crveno-belih signalizirajući ofsajd...

45. minut Mihailo Ristić je imao sjajan potez, bacio je na zemlju dva fudbalera Rada, ali je šutirao slabijom desnom nogom i nije imao uspeha.

35.minut Posle duže pauze fudbaleri Crvene zvezde su ponovo počeli da napadaju, Katai je imao lepu šansu.

28. minut Ponovo su "građevinari" imali šansu preko Kaluđerovića i ponovo je zakazao Edson.

18. min Rad je imao veliku šansu preko Andrije Kaluđerovića i to zahvaljujući nonšalatnom ponašanju štopera Zvezde Edsona.

11. minut  Mičel Donald je započeo lepu akciju, dodao loptu Vijeiri, ovaj je prosledio usamljenom Babunskom, ali je Makedonac slabo šutirao sa ivice šesnaesterca.

4.minut Prva šansa za ekipu Crvene zvezde, Katai je lepo dodao loptu Petkoviću, ali je on loše zahvatio i nije uspeo da pogodi.

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović se po prvi put odlučio da  u startnu postavu stavi mladog Makedonca Davida Babunskog, a umesto Srđana Plavšića u timu je ponovo Mihailo Ristić.

Strelci: Mičel Donald u 73.minutu

Stadion: "Rajko Mitić"

Gledalaca:  7.200.

Sudija: Dejan Filipović

Žuti kartoni: Luis Ibanjez

Crveni kartoni:

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Luković, Edson, Ibanjez, Donald, Le Talek, Babunski, Katai, Ristić, Vijeira.

Rad: Filipović, Jovanović, Maraš, Bates, Ljubinković, Protić, Stanojević, Nenadović, Veselinović, Lutovac, Kaluđerović.