СУПЕРЛИГА: Црвена звезда се вратила у победнички колосек

06.04.2016. 16:51
Damir Kahriman
Дамир Кахриман / Извор: МН Press

73.минут је био тренутак одлуке.

Фудбалери Црвене звезде савладали су екипу Рада код куће минималним резултатом. Стрелац јединог гола на утакмици у 73.минуту је био Мичел Доналд. Фудбалери Рада су имали више шанси у првом полувремену, али их нису искористили. Утисак је да је највише подбацио дефанзивац црвено-белих Едсон и да су захваљујући његовим спорим реакцијама гости са Бањице успели да створе толико зицера, које пуком (не) срећом нису искористили.

90. минут До краја утакмице највећа борба се водила на средини терена, без прилика за обе екипе.

78.минут Измена у екипи Рада, уместо Јовановића, од 78. минута у игри је офанзивнији Коларевић.

75. минут Уместо Катаија на терену је Славољуб Срнић.

73.минут ГОЛ! Црвена звезда је повела голом Мичела Доналда. Ибањез је извео корнер, а Холанђанин је главом послао лоту у гол Рада и довео свој клуб у вођство.

61.минут Дупла измена у екипи црвено-белих. Предраг Сикимић улази уместо Уга Вијеире, док је Срђан Плавшић ушао уместо Давида Бабунског.

59. минут Из игре излази  Борко Веселиновић, а ушао је Дејан Русмир.

51. минут Сумњива ситуација. Катаи је проиграо Вијеиру који је био на ивици офсајд позиције, Португалац је избио сам пред голмана Филиповића, међутим, арбитри су прекинули акцију црвено-белих сигнализирајући офсајд...

45. минут Михаило Ристић је имао сјајан потез, бацио је на земљу два фудбалера Рада, али је шутирао слабијом десном ногом и није имао успеха.

35.минут После дуже паузе фудбалери Црвене звезде су поново почели да нападају, Катаи је имао лепу шансу.

28. минут Поново су "грађевинари" имали шансу преко Калуђеровића и поново је заказао Едсон.

18. мин Рад је имао велику шансу преко Андрије Калуђеровића и то захваљујући ноншалатном понашању штопера Звезде Едсона.

11. минут  Мичел Доналд је започео лепу акцију, додао лопту Вијеири, овај је проследио усамљеном Бабунском, али је Македонац слабо шутирао са ивице шеснаестерца.

4.минут Прва шанса за екипу Црвене звезде, Катаи је лепо додао лопту Петковићу, али је он лоше захватио и није успео да погоди.

Тренер Црвене звезде Миодраг Божовић се по први пут одлучио да  у стартну поставу стави младог Македонца Давида Бабунског, а уместо Срђана Плавшића у тиму је поново Михаило Ристић.

Стрелци: Мичел Доналд у 73.минуту

Стадион: "Рајко Митић"

Гледалаца:  7.200.

Судија: Дејан Филиповић

Жути картони: Луис Ибањез

Црвени картони:

Црвена звезда: Кахриман, Петковић, Луковић, Едсон, Ибањез, Доналд, Ле Талек, Бабунски, Катаи, Ристић, Вијеира.

Рад: Филиповић, Јовановић, Мараш, Батес, Љубинковић, Протић, Станојевић, Ненадовић, Веселиновић, Лутовац, Калуђеровић.