PORAZ EVROPSKIH ŠAMPIONKI: Ukrajina u Kijevu iznenadila Srbiju

20.02.2016. 18:32
Reprezentativka Srbije Jelena Milovanović uoči pripremnog meča za Mundobasket protiv Mozambika / Izvor: MN Press

Prvi neuspeh košarkašica Srbije u kvalifikacijama za EP

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena u Kijevu od selekcije Ukrajine u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Izabranice selektorke Marine Maljković bile su bolje I imale kontrolu većim delom prvog poluvremena, ali su u nastavku prepustile inicijativu domaćinu koji je preko raspoložene Aline Jagupove došao do uzbudljive završnice u kojoj se bolje snašao i slavio iznenadnu pobedu: Ukrajina - Srbija 78:75 (9:14, 22:25, 25:16, 22:20).

Srbija je odlično počela utakmicu, pre svega odličnom odbranom I kontrolom skoka, stekla u 16. minutu činilo se kapitalnih 14 poena prednosti – 33:19. Domaća selekcija je do isteka 20. minuta uspela da smanji na 39:31, a onda u nastavku krene prema velikom preokretu.

Činilo se da Ukrajina obezbedila pobeda na dva minuta pre kraja kad je povela sa 72:67. Međutim, Srbija je preko serijom 6:0 uspela da preokrene rezultata i poslednji put dođe u vođstvo - 72:73. Ipak, u poslednjih 60 sekundi domaća reprezentacija se bolje snašla i došla do trijumfa 78:75.

Meč u Kijevu obeležila je Alina Jagupova koja je postigla čak 31 poen. U redovima reprezentacije Srbije, Jelena Milovanović je bila najefikasnija sa 16 poena. Danijel Pejdž je ubacila 14, a debitant Biljana Pešović 12. Po deset poena postigle su Milica Dabović I Dajana Butulija.