ПОРАЗ ЕВРОПСКИХ ШАМПИОНКИ: Украјина у Кијеву изненадила Србију

20.02.2016. 18:32
Reprezentativka Srbije Jelena Milovanović uoči pripremnog meča za Mundobasket protiv Mozambika
Репрезентативка Србије Јелена Миловановић уочи припремног меча за Мундобаскет против Мозамбика / Извор: МН Press

Први неуспех кошаркашица Србије у квалификацијама за ЕП

Женска кошаркашка репрезентација Србије поражена у Кијеву од селекције Украјине у оквиру трећег кола квалификација за Европско првенство. Изабранице селекторке Марине Маљковић биле су боље И имале контролу већим делом првог полувремена, али су у наставку препустиле иницијативу домаћину који је преко расположене Алине Јагупове дошао до узбудљиве завршнице у којој се боље снашао и славио изненадну победу: Украјина - Србија 78:75 (9:14, 22:25, 25:16, 22:20).

Србија је одлично почела утакмицу, пре свега одличном одбраном И контролом скока, стекла у 16. минуту чинило се капиталних 14 поена предности – 33:19. Домаћа селекција је до истека 20. минута успела да смањи на 39:31, а онда у наставку крене према великом преокрету.

Чинило се да Украјина обезбедила победа на два минута пре краја кад је повела са 72:67. Међутим, Србија је преко серијом 6:0 успела да преокрене резултата и последњи пут дође у вођство - 72:73. Ипак, у последњих 60 секунди домаћа репрезентација се боље снашла и дошла до тријумфа 78:75.

Меч у Кијеву обележила је Алина Јагупова која је постигла чак 31 поен. У редовима репрезентације Србије, Јелена Миловановић је била најефикаснија са 16 поена. Данијел Пејџ је убацила 14, а дебитант Биљана Пешовић 12. По десет поена постигле су Милица Дабовић И Дајана Бутулија.