PREMIJER LIGA: Junajtedu bitka za Mančester, Fabregas za spas u poslednji čas (VIDEO)

12.04.2015. 16:50
Maruan Felaini postiže gol za Siti u derbiju Mančestera
Maruan Felaini postiže gol za Siti u derbiju Mančestera / Izvor: Tanjug

"Crveni đavoli" posle preokreta savladali gradskog rivala. "Policajci" ispustili značajan bod u borbi za opstanak posle greške golmana Grina dva minuta pre kraja.

U pretposlednjem meču 32. kola Premijeršipa, u 169. derbiju Mančestera, Junajted je na svom "Old Trafordu" ubedljivo savladao Siti rezultatom 4:1. "Đavoli" su napravili veliki preokret posle ranog vođstva gostiju koje je u prednost doveo Serhio Aguero već u 8. minutu. Siti je u tim momentima imao inicijativu i činilo se da će vrlo brzo stići i do veće prednosti. Međutim, već na isteku četvrt časa igre Ešli Jang se sjajno snašao pred golom gostiju i poravnao rezultat.

Isti igrač je bio najzaslužniji i za drugi pogodak. Igrao se 27. minut kada je odlično uposlio na drugoj stativi Maruana Felainija koji se samo poklonio za potpuni preokret. Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi "građani" u nastavku potpuno potonuli. Sredinom drugog poluvremena Runi je uposlio Huana Matu koji se našao u ofsajdu, ali je pomoćni sudija to prevideo, pa je domaćin na kontroverzan način udvostručio prednost na "Teatru snova".

Juan Mata scores from an offside position... by wittyfutty

Kris Soling je u 73. minutu kompletirao očajan dan odbrane gostujućeg tima za potpuni debakl (4:1), a odlični Kun Aguero uspeo je samo da ublaži poraz u 89. minutu.

Sesk Fabregas slavi pobednički gol u meču KPR - Čelsi
Sesk Fabregas slavi pobednički gol u meču KPR - Čelsi / Izvor: Tanjug

Fudbaleri Čelsija slavili su jednu od najvažnijih pobeda u borbi za šampionsku titulu u Premijer ligi. "Plavci" su se na gostovanju KPR-u u prvom meču nedeljnog programa dugo mučili protiv domaćeg tima, ali je u samoj završnici, posle očajnog ispucavanja lopte golmana Grina, Čelsi u polukontri stigao do jedinog gola. Eden Azar je pripremio priliku Sesku Fabregasu, a ovaj postigao gol kojim je sačuvao timu Žozea Murinja sedam bodova prednosti u odnosu na Arsenal pred poslednjih šest kola šampionata.