PREMIJER LIGA: Ivanović pokvario Matićevo slavlje, Čelsi ipak pobedio (VIDEO)

11.02.2015. 23:04
Fudbaleri Čelsija slave gol Vilijana u meču protiv Evertona
Fudbaleri Čelsija slave gol Vilijana u meču protiv Evertona / Izvor: Tanjug

"Plavci" tek u 89. minutu uspeo da slomi otpor Evertona i sačuvao prednost od sedam bodova u odnosu na Mančester siti. Filip Đuričić debitovao za Sautempton.

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Evertona rezultatom 1:0 u derbi meču 25. kolu Premijeršipa.

Četa Žozea Murinja bila je bolji rival od "karamela" ali je do pobede stigla tek u 90. minutu odličnim udarcem Vilijana sa ivice šesnaesterca i tako sačuvala sedam bodova prednsoti na tabeli u odnosu na najbližeg pratioca, drugoplasirani Mančester siti.

Branislav Ivanović mogao je da bude tragičar na "Stamford bridžu" pošto je samo tri minuta ranije iz ofsajda zahvatio loptu koju je izvanredno u gol Tima Hauarda poslao Nemanja Matić, pa sudija Fil Daud nije imao kud mego da poništi pogodak u režiji srpskih reprezentativaca.

Ubedljivu pobedu na gostovanju zabeležio je branilac titule Mančester siti koji je na gostovanju Stouku bio bolji ubedljivim rezultatom 4:1. Dva gola za "građane" postigao je Kun Aguero, dok su se po jednom u strelce upisali Milner i Nasri. Jedini gol za domaćina, koji je u 38. minutu doneo izjednačenje domaćinum postigao je Piter Krauč.

Serhio Aguero pogađa gol iz penala u meču protiv Stouka
Serhio Aguero pogađa gol iz penala u meču protiv Stouka / Izvor: Tanjug

Filip Đuričić odigrao je prvih desetak minuta u Premijer ligi, u završnici meča u kojem je Sautempton na svom "Sent Meriju" samo remizirao sa Vest Hemom (0:0). I drugi srpski reprezentativac Dušan Tadić u igru je ušao sa klupe, odigrao je poslednjih pola časa, ali ni on nije uspeo da donese pobedu "svecima".

Mančester junajted je slavio na "Old Trafordu" pobedu protiv Barnlija rezultatom 3:1. Kris Smoling je bio junak utakmice, pošto je minut nakon što je ušao u igru posle povrede Fila Džounsa postigao prvi gol na meču, već u 6. minutu, da bi u zaustavnom vremenu prvog poluvremena drugi put doneo prednost "đavolima". Prethodno je Ings doneo izjednačenje gostima, da bi u završnici meča i Robin van Persi sa bele tačke pogodio gol protivnika i potvrdio pobedu.

Fudbaleri Mančester junajteda slave gol Krisa Smolinga u meču protiv Barnlija
Fudbaleri Mančester junajteda slave gol Krisa Smolinga u meču protiv Barnlija / Izvor: Tanjug