ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Ивановић покварио Матићево славље, Челси ипак победио (ВИДЕО)

11.02.2015. 23:04
Fudbaleri Čelsija slave gol Vilijana u meču protiv Evertona
Фудбалери Челсија славе гол Вилијана у мечу против Евертона / Извор: Танјуг

"Плавци" тек у 89. минуту успео да сломи отпор Евертона и сачувао предност од седам бодова у односу на Манчестер сити. Филип Ђуричић дебитовао за Саутемптон.

Фудбалери Челсија савладали су екипу Евертона резултатом 1:0 у дерби мечу 25. колу Премијершипа.

Чета Жозеа Муриња била је бољи ривал од "карамела" али је до победе стигла тек у 90. минуту одличним ударцем Вилијана са ивице шеснаестерца и тако сачувала седам бодова преднсоти на табели у односу на најближег пратиоца, другопласирани Манчестер сити.

Бранислав Ивановић могао је да буде трагичар на "Стамфорд бриџу" пошто је само три минута раније из офсајда захватио лопту коју је изванредно у гол Тима Хауарда послао Немања Матић, па судија Фил Дауд није имао куд мего да поништи погодак у режији српских репрезентативаца.

Убедљиву победу на гостовању забележио је бранилац титуле Манчестер сити који је на гостовању Стоуку био бољи убедљивим резултатом 4:1. Два гола за "грађане" постигао је Кун Агуеро, док су се по једном у стрелце уписали Милнер и Насри. Једини гол за домаћина, који је у 38. минуту донео изједначење домаћинум постигао је Питер Крауч.

Serhio Aguero pogađa gol iz penala u meču protiv Stouka
Серхио Агуеро погађа гол из пенала у мечу против Стоука / Извор: Танјуг

Филип Ђуричић одиграо је првих десетак минута у Премијер лиги, у завршници меча у којем је Саутемптон на свом "Сент Мерију" само ремизирао са Вест Хемом (0:0). И други српски репрезентативац Душан Тадић у игру је ушао са клупе, одиграо је последњих пола часа, али ни он није успео да донесе победу "свецима".

Манчестер јунајтед је славио на "Олд Трафорду" победу против Барнлија резултатом 3:1. Крис Смолинг је био јунак утакмице, пошто је минут након што је ушао у игру после повреде Фила Џоунса постигао први гол на мечу, већ у 6. минуту, да би у зауставном времену првог полувремена други пут донео предност "ђаволима". Претходно је Ингс донео изједначење гостима, да би у завршници меча и Робин ван Перси са беле тачке погодио гол противника и потврдио победу.

Fudbaleri Mančester junajteda slave gol Krisa Smolinga u meču protiv Barnlija
Фудбалери Манчестер јунајтеда славе гол Криса Смолинга у мечу против Барнлија / Извор: Танјуг