PREMIJER LIGA: Jovetić briljirao na debiju Markovića

25.08.2014. 22:52 23:20
Napadač Mančester sitija Stevan Jovetić
Napadač Mančester sitija Stevan Jovetić / Izvor: Beta/AP

Šampion Engleske Mančester siti nadigrao viceprvaka Liverpul rezultatom 3:1. Crnogorski napadač dvostruki strelac, reprezentativac Srbije ušao u igru u 59. minutu i zabeležio prvi meč u šampionatu Engleske.

U danu kada je bivši fudbaler Mančester sitija Mario Baloteli postao član Liverpula, "građani" su ubedljivim trijumfom u drugom kolu Premijer lige ostavili Italijanu da razmišlja da li je izabrao pravi klub. Šampion je  u drugom kolu Premijer lige očitao lekciju viceprvaku Engleske i slavio sa 3:1 (1:0).

Derbi na "Etihadu" obeležio je Stevan Jovetić, koji je pokazao još jednom bivšem fudbaleru Partizana Lazaru Markoviću kako treba da se igra u najjačoj nacionalnoj ligi Evrope. Reprezentativac Srbije kročio je na teren u 60. minutu umesto Kutinja, ali nije mogao da razmrda uspavane saigrače.

KOLAROV NA KLUPI

Levi bek Mančester sitija Aleksandar Kolarov odgledao je derbi drugog kola sa klupe za rezervne igrače. Mladi štoper domaćina Matija Nastasić nije bio u protokolu.

Sa druge strane, Jovetić je "sam" slomio Liverpul. Napadač domaćina prvo je u 41. minutu iskoristio nesmotrenost Alberta Morena i oštrim udarcem matirao Simona Minjolea. Drugi gol Jovetića bio je još efektniji. Crnogorac je na lep način završio akciju u 56. minutu posle centaršuta Samija Nasrija.

Stevan Jovetić proslavlja gol protiv Liverpula
Stevan Jovetić proslavlja gol protiv Liverpula / Izvor: Beta/AP

Šampion je potvrdio osvajanje tri boda golom rezerviste  Serhija Aguera. Argentinac je iskoristio savršen pas Hesusa Navasa iza leđa štopera Liverpula i u prvom kontaktu sa loptom pogodio mrežu.

Gosti su uspeli da ublaže poraz autogolom Pabla Zabalete u  83. minutu.

MANČESTER SITI - LIVERPUL 3:1

MANČESTER SITI: Hart, Zabaleta, Kompani, Demikelis, Kliši, Nasri, J. Ture, Fernando, David Silva (od 65. Hesus Navas), Jovetić (od 80. Fernandinjo) - Džeko (od 68. Aguero).

LIVERPUL: Minjole, Džonson, Škrtel, Lovren, Alberto Moreno, Henderson, Džerard, Alen (od 75. Čan), Sterling (od 79. Lambert), Kutinjo (od 60. Marković), Staridž.

Serhio Aguero, strelac trećeg gola za Mančester siti protiv Liverpula
Serhio Aguero, strelac trećeg gola za Mančester siti protiv Liverpula / Izvor: Beta/AP