ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Јоветић бриљирао на дебију Марковића

25.08.2014. 22:52 23:20
Napadač Mančester sitija Stevan Jovetić
Нападач Манчестер ситија Стеван Јоветић / Извор: Бета/АП

Шампион Енглеске Манчестер сити надиграо вицепрвака Ливерпул резултатом 3:1. Црногорски нападач двоструки стрелац, репрезентативац Србије ушао у игру у 59. минуту и забележио први меч у шампионату Енглеске.

У дану када је бивши фудбалер Манчестер ситија Марио Балотели постао члан Ливерпула, "грађани" су убедљивим тријумфом у другом колу Премијер лиге оставили Италијану да размишља да ли је изабрао прави клуб. Шампион је  у другом колу Премијер лиге очитао лекцију вицепрваку Енглеске и славио са 3:1 (1:0).

Дерби на "Етихаду" обележио је Стеван Јоветић, који је показао још једном бившем фудбалеру Партизана Лазару Марковићу како треба да се игра у најјачој националној лиги Европе. Репрезентативац Србије крочио је на терен у 60. минуту уместо Кутиња, али није могао да размрда успаване саиграче.

КОЛАРОВ НА КЛУПИ

Леви бек Манчестер ситија Александар Коларов одгледао је дерби другог кола са клупе за резервне играче. Млади штопер домаћина Матија Настасић није био у протоколу.

Са друге стране, Јоветић је "сам" сломио Ливерпул. Нападач домаћина прво је у 41. минуту искористио несмотреност Алберта Морена и оштрим ударцем матирао Симона Мињолеа. Други гол Јоветића био је још ефектнији. Црногорац је на леп начин завршио акцију у 56. минуту после центаршута Самија Насрија.

Stevan Jovetić proslavlja gol protiv Liverpula
Стеван Јоветић прославља гол против Ливерпула / Извор: Бета/АП

Шампион је потврдио освајање три бода голом резервисте  Серхија Агуера. Аргентинац је искористио савршен пас Хесуса Наваса иза леђа штопера Ливерпула и у првом контакту са лоптом погодио мрежу.

Гости су успели да ублаже пораз аутоголом Пабла Забалете у  83. минуту.

МАНЧЕСТЕР СИТИ - ЛИВЕРПУЛ 3:1

МАНЧЕСТЕР СИТИ: Харт, Забалета, Компани, Демикелис, Клиши, Насри, Ј. Туре, Фернандо, Давид Силва (од 65. Хесус Навас), Јоветић (од 80. Фернандињо) - Џеко (од 68. Агуеро).

ЛИВЕРПУЛ: Мињоле, Џонсон, Шкртел, Ловрен, Алберто Морено, Хендерсон, Џерард, Ален (од 75. Чан), Стерлинг (од 79. Ламберт), Кутињо (од 60. Марковић), Стариџ.

Serhio Aguero, strelac trećeg gola za Mančester siti protiv Liverpula
Серхио Агуеро, стрелац трећег гола за Манчестер сити против Ливерпула / Извор: Бета/АП