ŠIROM EVROPE: "Krompirići" i u londonskom derbiju, Bajern šampion Nemačke, Real raspucan u Vigu (VIDEO)

26.04.2015. 16:58 14:38
Duel Aleksisa Sančeza i Ramiresa
Duel Aleksisa Sančeza i Ramiresa / Izvor: Tanjug
Pobedom Menhengladbaha nad Volfsburgom, Bavarci odbranili "krunu". Arsenal i Čelsi razočarali ljubitelje fudbala u prestonici Velike Britanije. Everton slavio ubedljiv trijumf na "crvenim đavolima" i sačuvao nadu gradskom rivalu za učešće u Ligi šampiona naredne godine.

U poslednjem meču 34. kola Premijer lige, u velikom londonskom derbiju Arsenal i Čelsi igrali su bez golova 0:0. "Tobdžije" i "plavci" odigrali su prilično slab meč iz kojeg gosti svakako izlaze zadovoljniji, pošto su sačuvali prednost u odnosu na velikog rivala od deset bodova, prekinuvši njegovu seriju pobeda od čak osam mečeva u Premijer ligi. Arsen Venger ni u 13. uzastopnom meču nije uspeo da u "direktnom" duelu savlada Žozea Murinja.

Jasno je bilo da je Portugalcu osnovni cilj bio da izađe neporažen iz ovog duela, iako je bilo prilika i za jedne i za druge da dođu do trijumfa. Derbi Londona nije doneo golove, ali je bilo zanimljivo, a možda najzanimljiviji momenat desio se već u 16. minutu kada su "bliski susret" imali Ospina i Oskar, a njihov sudar možete pogledati OVDE.

Trenutak kada Džon Stouns postiže gol na meču Everton - Mančester junajted
Trenutak kada Džon Stouns postiže gol na meču Everton - Mančester junajted / Izvor: Tanjug

Fudbaleri Evertona slavili su neočekivan trijumf u prvom meču nedeljnog programa Premijer lige. "Karamele" su potpuno iznenadile favorizovani Mančester junajted i rezultatom 3:0 stigle do pete pobede u poslednjih šest mečeva u šampionatu. Interesantnije od toga je verovatno činjenica da je ovim trijumfom klub sa "plave" strane reke Mersi ostavio "u igri" za Ligu šampiona najvećeg rivala Liverpul, donekle "poništivši" njegov remi protiv VBA dan ranije (0:0).

Everton je do trijumfa došao odličnom igrom, verovatno najboljom ove sezone, a da će se domaćin radovati na "Gudisonu" najavio je već u petom minutu Džejms Mekarti, ostavivši u čudu gotovo celu odbranu "crvenih đavola".

Već u 35. minutu nazreo se konačan pobednik, pošto je Džon Stouns bio najviši u skoku posle kornera, da bi petnaest minuta pre kraja Kevin Miralas još jednom iskoristio statičnost odbrane Junajteda, prikrao se iz drugog plana i iskoristio neuspelu ofsajd zamku za konačnih i ubedljivih 3:0. Everton je poslednji put poražen još početkom marta.

U poslednjem meču 30. runde nemačkog šampionata, derbi susretu u kojem se odlučivalo i o učesnicima Lige šampiona u narednoj sezoni, Menhengladbah i Volfsburg devedeset minuta mučili su svoje navijače. Poput duela Arsenala i Čelsija, i u ovom je gostima odgovarao remi da osigura drugu poziciju pred finiš sezone, ali je domaćin u 90. minutu, preko Kruzea stigao do tri boda i tako izbio na treću poziciju na tabeli, potisnuvši Leverkuzen na četvrto mesto koje ne vodi direktno u Ligu šampiona. Takođe, pobedom Borusije, četiri kola pre kraja Bundeslige Bajern Minhen je i matematički obezbedio titulu prvaka Nemačke, pošto ima nedostižnih 15 bodova prednosti u odnosu na Volfsburg.

Detalj sa meča Menhengladbah - Volfsburg
Detalj sa meča Menhengladbah - Volfsburg / Izvor: Tanjug

Paderborn i Verder igrali su bez pobednika, ali uz obilje golova (2:2). Domaćin je sa dva gola u tri minuta vodio 2:0 već posle pola časa igre, ali su gosti iz Bremena uspeli izbore bod i sačuvaju nadu za učešćem u Ligi Evrope naredne sezone.

Nastavlja se neizvesna trka za prvaka Španije. Real je u uzbudljivom meču kao gost savladao Seltu sa ubedljivih 4:2. Tim iz Viga je poveo 1:0, i potom izjednačio na 2:2, ali je to bilo sve što je uradio. Madriđani tako i dalje dišu za vrat Barseloni za kojom zaostaju samo dva boda.