26.04.2024.
117.1627
109.3752

PREMIJER LIGA: Arsenal u završnici nadoknadio 0:2 na "Gudisonu" i stigao do remija

23.08.2014. 15:39
Detalj sa meča drugog kola Premijer lige između Evertona i Arsenala
Detalj sa meča drugog kola Premijer lige između Evertona i Arsenala / Izvor: Tanjug
Čelsi i Svonsi zadržali maksimalan učinak posle dva kola. Kristal palas poklekao protiv Vest Hema, dok na "Vila parku" i "Sent Meriju" nije bilo golova.

U poslednjem meču subotnjeg programa drugog kola Premijer lige, ekipe Evertona i Arsenala remizirali su na "Gudison parku" 2:2.

"Karamele" su posle prvog poluvremena vodile rezultatom 2:0, golovima Kolemana u 19. i Nejsmita u 45. minutu. Ipak, Aron Remzi još jednom je bio spasilac Arsenala. Posle pogotka u prvom kolu, fudbaler "tobdžija" još jednom je zatresao mrežu protivničkih golmana i najavio povoljan rezultat za goste u malom derbiju drugog kola, a on je stigao u poslednjem minutu regularnog dela, kada je Olivije Žiru pogodio za jedan bod na vrućem gostovanju u Liverpulu.

U mečevima popodnevnog programa igranim u subotu pobede su zabeležili Čelsi, Vest Hem i Svonsi, dok su bez golova igrali Aston Vila i Njukasl, odnosno Sautempton i VBA.

Dijego Kosta postiže prvi gol u meču drugog kola Premijer lige protiv Lestera
Dijego Kosta postiže prvi gol u meču drugog kola Premijer lige protiv Lestera / Izvor: Tanjug

Čelsi je do drugog trijumfa u šampionatu stigao golovima Dijega Koste u 63. i Edena Azara u 77. i tako slomio odličan otpor "novajlije" Lestera. Klub sa "Stamford bridža" na taj način je sačuvao maksimalan učinak posle prva dva kola i sa prve pozicije će čekati ishode ostalih mečeva druge runde.

Ekipa Vest Hema nanela je i drugi poraz u šampionatu Kristal palasu rezultatom 3:1. Gosti su na "Selhurst parku" poveli golom Zaratea u 34. minutu, a Dauning je samo tri minuta kasnije duplirao prednost. Šamak je "bombom" iz daljine vratio nadu domaćinu na startu nastavka, ali su "čekićari" preko Karltona Kola u 62. minutu rešili pitanje pobednika.

Do minimalnog trijumfa stigao je Svonsi na svom "Libertiju", a start sezone iz snova za "labudove", posle trijumfa nad velikim Junajtedom, nastavio je Nejtan Dajer posle solo prodora u 23. minutu. U preostalom meču popodnevnog programa Sautempton našeg Dušana Tadića i Vest Bromvič Albion pucali su "praznim puškama", pa su mreže ostale netaknute.

Aston Vila - Njukasl
Aston Vila - Njukasl / Izvor: Beta/AP

Podsetimo, u prvom meču drugog kola, Aston Vila i Njukasl igrali su bez golova. Fudbaler gostiju Majk Vilijamson je utakmicu završio pre kraja jer je dobio žute kartone u 86. i 91. minutu. Na samom kraju Njukasl je imao najbolju šansu, ali je šut De Jonga zaustavio golman Bredli Guzan.