PRIMERA: "Jorgandžijama" dosta poluvreme u Andaluziji, Baralov het-trik

04.04.2015. 22:11 22:24
Fudbaleri Atletiko Madrida
Fudbaleri Atletiko Madrida / Izvor: Beta/AP

Sevilja u malom derbiju subotnjeg programa nadigrala Bilbao.

U prvom meču dana u 29. kolu Primere, Sevilja je na stadionu "Ramon Sančez Pishuan" slavila pobedu nad Atletikom iz Bilbaoa rezultatom 2:0. Domaćin je do pobede stigao već posle dvadesetak minuta igre jer je već tada imao kapital od dva pogotka zahvaljujući golovima Vidala u 3. i Bake u 21. minutu.

Aktuelni šampion Atletiko Madrid slavio je siguran trijumf na gostovanju Kordobi (2:0). "Jorgandžije" su ceo posao okončale krajem prvog poluvremena, kada je Nigez udvostručio početno vođstvo koje je doneo Grizman u 5. minutu. Srpski internacionalac Aleksandar Pantić nije bio ni među 18 igrača u domaćem sastavu.

Ni drugi andaluzijski klub nije prošao ništa slavnije. Levante je bio ubedljiv na gostovanju Almeriji (4:1), a junak trijumfa bio je sjajni David Baral koji je zabeležio drugi het-trik u poslednja dva meseca, a ukupno devet golova u ligi, postavši tako najefikasniji španski fudbaler u istoriji kluba iz Valensije, kada su mečevi Primere u pitanju.

Od 22 časa poslednji meč subotnjeg programa igraju Malaga i Real Sosijedad.