ČESI u 90. minutu pokvarili vatromet Hrvata (VIDEO)

17.06.2016. 20:25
Cesi slavlje
Cesi slavlje / Izvor: Reuters

Rezervisti doneli remi ''Knedličkama''.

Možda i najbolji meč na ovom Evropskom prvenstvu odigrali su Češka i Hrvatska. Meč je završen nerešenim rezultatom 2:2, iako su Hrvati imali prednost od 2:0 u samoj završnici. Ovim remijem Česi su i dalje u igri za plasman u drugi krug.

SKANDAL: Hrvatski navijači divljali i prekinuli utakmicu sa Češkom (VIDEO)

Hrvati su poveli golom Ivana Perišića koji je snažnim i preciznim šutem savladao Petera Čeha u prvom poluvremenu. Prednost Vatrenih povećao je Ivan Rakitić u drugom poluvremenu pošto je samo ''bocnuo'' loptu koja je otišla preko nemoćnog Čeha

OVO ĆE VAS DIRNUTI: Poraz mu teško pao (FOTO)

Izgledalo je da će Hrvati bez problema doći do pobede, a priliku da ih dotuče imao je Mario Mandžukić uhvativši volej koji je prošao iznad prečke u 66. minutu.

EDER prekinuo uspavanku i poslao Italijane preko Šveđana u osminu finala (FOTO)

Kao što obično biva, usledila je kazna. Selektor Češke Pavel Vrba povukao je prave poteze sa izmenama koje su mu i donele remi.

MIlan Škoda koji je ušao u 67. minutu, uspeo je na asistenciju Tomaša Rosickog da matira Danijela Subašića sjajnim udarcem glavom i tako probudi nadu Čeha da mogu ostati neporaženi.

NOVI SKANDAL: Albanski navijači NAPALI brojčano slabije Srbe u Lionu (VIDEO)

Kada je delovalo da će Hrvati ipak uspeti da dođu do pobede, u sudijskoj nadoknadi veliku glupost napravio je Domagoj Vida igrajući rukom u kaznenom prostoru.  Sudija Mark Klatenburg pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač bio je Tomaš Necid za veliko slavlje Čeha.

ČEŠKA - HRVATSKA 2:2

STRELCI: Škoda u 76 minutu, Necid u 90+3. - Perišić u 37, Rakitić u 59.

ČEŠKA: Čeh, Limberski, Sivok, Hubnik, Kaderabek, Plašil (od 86. Necid), Krejči, Darida, Rosicki, Skalak (od 67. Šural), Lafata (od 67. Škoda).

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Strinić (od 98. Vrsaljko), Badelj, Modrić (od 62. Kovačić), Brozović, Rakitić (od 97. Šildenfeld), Perišić, Mandžukić.