ЧЕСИ у 90. минуту покварили ватромет Хрвата (ВИДЕО)

17.06.2016. 20:25
Cesi slavlje
Цеси славље / Извор: Реутерс

Резервисти донели реми ''Кнедличкама''.

Можда и најбољи меч на овом Европском првенству одиграли су Чешка и Хрватска. Меч је завршен нерешеним резултатом 2:2, иако су Хрвати имали предност од 2:0 у самој завршници. Овим ремијем Чеси су и даље у игри за пласман у други круг.

СКАНДАЛ: Хрватски навијачи дивљали и прекинули утакмицу са Чешком (ВИДЕО)

Хрвати су повели голом Ивана Перишића који је снажним и прецизним шутем савладао Петера Чеха у првом полувремену. Предност Ватрених повећао је Иван Ракитић у другом полувремену пошто је само ''боцнуо'' лопту која је отишла преко немоћног Чеха

ОВО ЋЕ ВАС ДИРНУТИ: Пораз му тешко пао (ФОТО)

Изгледало је да ће Хрвати без проблема доћи до победе, а прилику да их дотуче имао је Марио Манџукић ухвативши волеј који је прошао изнад пречке у 66. минуту.

ЕДЕР прекинуо успаванку и послао Италијане преко Швеђана у осмину финала (ФОТО)

Као што обично бива, уследила је казна. Селектор Чешке Павел Врба повукао је праве потезе са изменама које су му и донеле реми.

МИлан Шкода који је ушао у 67. минуту, успео је на асистенцију Томаша Росицког да матира Данијела Субашића сјајним ударцем главом и тако пробуди наду Чеха да могу остати непоражени.

НОВИ СКАНДАЛ: Албански навијачи НАПАЛИ бројчано слабије Србе у Лиону (ВИДЕО)

Када је деловало да ће Хрвати ипак успети да дођу до победе, у судијској надокнади велику глупост направио је Домагој Вида играјући руком у казненом простору.  Судија Марк Клатенбург показао је на белу тачку, а сигуран извођач био је Томаш Нецид за велико славље Чеха.

ЧЕШКА - ХРВАТСКА 2:2

СТРЕЛЦИ: Шкода у 76 минуту, Нецид у 90 3. - Перишић у 37, Ракитић у 59.

ЧЕШКА: Чех, Лимберски, Сивок, Хубник, Кадерабек, Плашил (од 86. Нецид), Крејчи, Дарида, Росицки, Скалак (од 67. Шурал), Лафата (од 67. Шкода).

ХРВАТСКА: Субашић, Срна, Ћорлука, Вида, Стринић (од 98. Врсаљко), Бадељ, Модрић (од 62. Ковачић), Брозовић, Ракитић (од 97. Шилденфелд), Перишић, Манџукић.