16°C
02.05.2024.
117.1117
109.3684

SEĆATE LI SE OVOG DERBIJA: Na današnji dan Prosinečki je DAO GOL SA AUTOKOMANDE (VIDEO)

16.03.2016. 12:23
Robert Prosinečki
Robert Prosinečki / Izvor: MN Press

Na stadionu crno-belih pre 26 godina odigran 86. "večiti derbi".

Navijači Crvene zvezde rado se sećaju utakmice odigrane na današnji dan, pre 26 godina. Na stadionu Partizana (tadašnjem JNA) "večiti rivali" odigrali su 86. derbi, a slavili su gosti iz Ljutice Bogdana. Rezultat je bio 2:0, a golove za tim koji je tada vodio Dragoslav Šekularac dali su Darko Pančev i Robert Prosinečki.

Olimpijakos uskoro stiže u Beograd

Vodeći pogodak dao je Pančev. Posle centaršuta Prosinečkog, Zvezdina "kobra" je šutirala glavom, ali je odbranio Goran Pandurović. Međutim, iz popravnog Makedonac je bio uspešniji. Igrao se tada deseti minut, a samo devet minuta kasnije, Prosinečki je pogodio, kako su navijači rekli, "sa Autokomande".

Pogledajte i najzanimljivije detalje sa utakmice.

NA DANAŠNJI DAN: Zvezda dobila 78. večiti derbi (VIDEO)

Partizan - Crvena zvezda 0:2 (0:2)

(Pančev 10, Prosinečki 19.)

PARTIZAN: Pandurović, Stanojković, Kljajević, Spasić (Pantić), Petrić, Vujačić, Mijatović, Milojević, Šćepović, Đurđević, Bogdanović. Trener: Golac

CRVENA ZVEZDA: Stojanović, Radinović, Marović, Kanatlarovski, Belodedić, Najdoski, Prosinečki (Savićević), Stošić, Pančev, Šabanadžović, Lukić (Vujović). Trener: Šekularac.