СЕЋАТЕ ЛИ СЕ ОВОГ ДЕРБИЈА: На данашњи дан Просинечки је ДАО ГОЛ СА АУТОКОМАНДЕ (ВИДЕО)

16.03.2016. 12:23
Robert Prosinečki
Роберт Просинечки / Извор: МН Press

На стадиону црно-белих пре 26 година одигран 86. "вечити дерби".

Навијачи Црвене звезде радо се сећају утакмице одигране на данашњи дан, пре 26 година. На стадиону Партизана (тадашњем ЈНА) "вечити ривали" одиграли су 86. дерби, а славили су гости из Љутице Богдана. Резултат је био 2:0, а голове за тим који је тада водио Драгослав Шекуларац дали су Дарко Панчев и Роберт Просинечки.

Олимпијакос ускоро стиже у Београд

Водећи погодак дао је Панчев. После центаршута Просинечког, Звездина "кобра" је шутирала главом, али је одбранио Горан Пандуровић. Међутим, из поправног Македонац је био успешнији. Играо се тада десети минут, а само девет минута касније, Просинечки је погодио, како су навијачи рекли, "са Аутокоманде".

Погледајте и најзанимљивије детаље са утакмице.

НА ДАНАШЊИ ДАН: Звезда добила 78. вечити дерби (ВИДЕО)

Партизан - Црвена звезда 0:2 (0:2)

(Панчев 10, Просинечки 19.)

ПАРТИЗАН: Пандуровић, Станојковић, Кљајевић, Спасић (Пантић), Петрић, Вујачић, Мијатовић, Милојевић, Шћеповић, Ђурђевић, Богдановић. Тренер: Голац

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стојановић, Радиновић, Маровић, Канатларовски, Белодедић, Најдоски, Просинечки (Савићевић), Стошић, Панчев, Шабанаџовић, Лукић (Вујовић). Тренер: Шекуларац.