SERIJA A: Sampdoriji gradski derbi, Miha treći na tabeli!

28.09.2014. 16:44 23:06
FK Sampdorija
FK Sampdorija / Izvor: Beta/AP

Ekipa Siniše Mihajlovića ostvarila je i treći trijumf ove sezone.

Fudbaleri Sampdorije savladali su kao gosti ekipu gradskog rivala Ðenovu sa 1:0, u preostaloj utakmici petog kola italijanske Serije A. Tim Siniše Mihajlovića zabeležio je treći trijumf ove sezone i uz dva remija preuzeo treće mesto na tabeli, tako da je sada najbliži pratilac vodećih Juventusa i Rome koji imaju maksimalan učinak. Gol odluke postigao je Gabjadini u drugom poluvremenu za drugi poraz Ðenove, koja je ostala u sredini tabele. Srpski defanzivac u ekipi Sampdorije Nenad Krstičić ušao je u igru u samoj završnici susreta.

Fudbaleri Kaljarija priredili su veliko iznenađenje savladavši u gostima ekipu Intera sa 4:1 u petom kolu italijanske Serije A. Sardinjani su u velikom stilu već u prvom poluvremenu srušili favorizovane nero-azure, a junak susreta bio je trostruki strelac, Šveđanin Albin Ekdal. Kaljari je mogao u do ubedljivijeg uspeha da je Kosu realizovao penal, koji je skrivio srpski defanzivac Nemanja Vidić. Inter je od 27. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Juto Nagatomo iskuljučen zbog dva žuta kartona. Vidić je odigrao ceo meč u ekipi domaćina, a Zdravko Kuzmanović presedeo je na klupi.

Pablo Osvaldo
Pablo Osvaldo / Izvor: Beta/AP

Milan je iščupao bod na gostovanju u Ćezeni, a istim rezultatom završen je meč između Torina i Fiorentine (1:1). U timu domaćina Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta, dok je Nenad Tomović u Fiorentini presedeo na klupi. U remiju Kjeva i Empolija (1:1) srpski internaconalac Ivan Radovanović bio je starter i odigrao je celu utakmicu.

Adil Rami
Adil Rami / Izvor: Beta/AP

Napoli je u prvom susretu dana stigao do druge pobede u kampanji, a gol je postignut u momentima kada su Napolitanci imali apsolutnu inicijativu. Kaljehon je iskoristio jedan dobar centaršut i u 28. minutu je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.