SERIJA A: Milan i Sampdorija podelili bodove, Napolitanci bolji u drugom derbiju (VIDEO)

12.04.2015. 17:20
Roberto Sorijano postiže vodeći gol u meču Milan - Sampdorija
Roberto Sorijano postiže vodeći gol u meču Milan - Sampdorija / Izvor: Tanjug
Rimski neboplavi ubedljivi protiv Empolija. Gradski rival samo remizirao u Torinu. Siniša Mihajlović sve dalji od Evrope.

U prvim mečevima nedeljnog programa Serije A viđene su tri pobede domaćih, dve gostiju i jedan remi. Napoli je u derbiju kola bio ubedljiv protiv Fiorentine (3:0) u kojoj je Nenad Tomović meč presedeo na klupi. Napolitanci su do trijumfa stigli golovima Mertensa sredinom prvog poluvremena, odnosno Hamšika i Kaljehona u poslednjih dvadeset minuta.

Marek Hamšik slavi gol u meču protiv Fiorentine
Marek Hamšik slavi gol u meču protiv Fiorentine / Izvor: Tanjug

I neboplavi iz Rima su bili ubedljivi. Lacio je već posle prvog poluvremena rešio pitanje pobednika na "Olimpiku" protiv Empolija, pošto su Mauri, Klose i Kandreva doneli ogromnih 3:0 domaćem sastavu za koji nije igrao Dušan Basta. U nastavku je Anderson kompletirao "poker" Rimljana za konačnih 4:0.

Felipe Anderson i Miroslav Klose slave gol na meču Lacio - Empoli
Felipe Anderson i Miroslav Klose slave gol na meču Lacio - Empoli / Izvor: Tanjug

Njihov gradski rival Roma samo je remizirala u Torinu, pa je osam kola pre kraja šampionata prepustila drugo mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona gradskom rivalu. "Vučica" je stigla do prednosti na isteku jednog časa igre golom Florencija sa bele tačke, ali je u 65. izjednačio Lopez.

Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta u minimalnoj pobedi svog Kjeva u Ćezeni (1:0), koju je "letećim magarcima" doneo Pelisije osam minuta pre kraja. Atalanta je sa 2:1 slavila protiv Sasuola golovima Denisa, a posebno lep bio je prvi u 42. minutu koji možete pogledati OVDE.

U poslednjem meču ove runde Milan i Sampdorija remizirali su na "San Siru" rezultatom 1:1. Gosti su poveli na izmaku jednog časa igre golom Sorijana posle sjajne asistencije Samjuela Etoa, ali je Najdžel De Jong izjednačio u 74. minutu i tako doneo podelu bodova kojom nijedna od dve ekipe ne može da bude prezadovoljna.