SERIJA A: Žervinjo promašio pobedu, Romero sačuvao Mihu na trećem mestu!

25.10.2014. 16:49 22:33
FK Roma
FK Roma / Izvor: Beta/AP

Sampdorija i Roma odigrali su nerešeno 0:0 u poslednjem susretu dana.

U derbi susretu subotnjeg matinea Sampdorija i Roma podelili su bodove na "Luiđi Ferarisu". Veoma tvrd meč odigrala su oba tima, što ne čudi, s obzirom na ulog. Heroj utakmice svakako je bio golman domaćih Serhio Romero, koji je nekoliko puta spasao svoju ekipu od sigurnog pogotka. Četa Siniše Mihajlovića na ovaj način zadržao je treće mesto na tabeli, dok je "vučica" propustila šansu da se bar na jedan dan nađe na liderskoj poziciji, ispred Juventusa.

Frančesko Toti
Frančesko Toti / Izvor: Beta/AP

Kaljari je zabeležio tek drugu pobedu u osam kola Serije A i to u velikom stilu. Tim sa Sardinije savladao je u gostima Empoli sa 4:0 (4:0). Ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Zdenjek Zeman, završila je posao za samo 15 minuta, u periodu od 31. do 45. minuta.

Pogotke za Kaljari postigli su Marko Sau (31), Danilo Avelar (37, 38 penal) i Albin Ekdal u 45. minutu.

Ekipa Sasuola ostvarila je pobedu na gostovanju Parmi 3:1. Gosti su od početka krenuli silovito i već posle prvih pola sata igre na svom kontu imali dva gola prednosti. Igralo se svega desetak minuta u nastavku susreta kada su gosti poveli sa ispostaviće se nedostižnih 3:0. Tačknu na rezultat počasnim pogotkom postavio je Kasano desetak minuta pre kraja meča.