СЕРИЈА А: Жервињо промашио победу, Ромеро сачувао Миху на трећем месту!

25.10.2014. 16:49 22:33
FK Roma
ФК Рома / Извор: Бета/АП

Сампдорија и Рома одиграли су нерешено 0:0 у последњем сусрету дана.

У дерби сусрету суботњег матинеа Сампдорија и Рома поделили су бодове на "Луиђи Ферарису". Веома тврд меч одиграла су оба тима, што не чуди, с обзиром на улог. Херој утакмице свакако је био голман домаћих Серхио Ромеро, који је неколико пута спасао своју екипу од сигурног поготка. Чета Синише Михајловића на овај начин задржао је треће место на табели, док је "вучица" пропустила шансу да се бар на један дан нађе на лидерској позицији, испред Јувентуса.

Frančesko Toti
Франческо Тоти / Извор: Бета/АП

Каљари је забележио тек другу победу у осам кола Серије А и то у великом стилу. Тим са Сардиније савладао је у гостима Емполи са 4:0 (4:0). Екипа коју са клупе предводи некадашњи тренер Црвене звезде Здењек Земан, завршила је посао за само 15 минута, у периоду од 31. до 45. минута.

Поготке за Каљари постигли су Марко Сау (31), Данило Авелар (37, 38 пенал) и Албин Екдал у 45. минуту.

Екипа Сасуола остварила је победу на гостовању Парми 3:1. Гости су од почетка кренули силовито и већ после првих пола сата игре на свом конту имали два гола предности. Играло се свега десетак минута у наставку сусрета када су гости повели са испоставиће се недостижних 3:0. Тачкну на резултат почасним поготком поставио је Касано десетак минута пре краја меча.