109.3752

ŠIROM EVROPE: Svonsi ostaje noćna mora za Van Gala, golčina Džeksona Martineza (VIDEO)

30.08.2015. 18:58 14:38
Andre Aju postiže izjednačujući gol u meču Svonsi - Mančester junajted
Andre Aju postiže izjednačujući gol u meču Svonsi - Mančester junajted / Izvor: Beta/AP
Mančester junajted nije primio gol u Premijer ligi punih pet i po časova igre, a onda je "labudovima" dozvolio dva u samo šest minuta. Odličan start Atletiko Madrida u Primeri.

Mančester junajted je neprijatno iznenadio na gostovanju Svonsiju. "Crveni đavoli" su se dugo mučili ma gostovanju na "Libertiju", da bi na startu drugog poluvremena Huan Mata doveo goste u vođstvo. Delovalo je da će Junajted sigurno privesti meč kraju, ali je onda usledio potpuni šok, jer su "labudovi" za samo pet minuta dva puta uspeli ono što nisu Totenhem, Aston Vila i Njukasl u prva tri meča - da savladaju Serhija Romera.

Prvo je Andre Aju pogodio glavom u 61. minutu, da bi pet minuta kasnije Bafetimbi Gomis iskoristio dodavanje Ajua, pobegao odbrani "đavola" i savladao Romera koji je sigurno mogao bolje da interveniše. Ovim pogotkom Gomis se ponovo našao na čelu liste strelaca, pošto je i u četvrtom meču u sezoni postigao gol. Ovo je bio treći uzastopni trijumf Svonsija nad klubom sa "Old Traforda" od kako ga vodi Luj Van Gal, a "labudovi" su ostali neporaženi i na četvrtom meču ove sezone.

U prvom meču dana Sautempton je savladao kao domaćin Norič rezultatom 3:0, a igrač utakmice bio je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je potpuno uništio odbranu "kanarinaca" (više o tome pročitajte OVDE). Posle gola Pelea u zaustavnom vremenu prvog dela, Tadić je odigrao "simultanku" u nastavku i sa dva gola doneo "svecima" tri boda (njegove pogotke možete pogledati OVDE).

U nemačkoj Bundesligi Dortmund je nastavio trku sa Bajernom na startu šampionata. "Milioneri" su na svom terenu savladali Hertu rezultatom 3:1, a domaćin je imao sigurnu prednost golovima Humelsa u 27. i Obamejanga 51. minutu, da bi Kalu vratio nadu timu iz prestonice u 78. Ipak, u nadoknadi vremena bivši fudbaler Herte Adrijan Ramos iskoristio je odličnu akciju domaćina i sjajnu asistenciju petom Mkitarjana, iako se čini da je prethodno lopta napustila teren prilikom prodora Hofmana.

Fudbaleri Verdera savladali su Menhgengladbah rezultatom 2:1 u poslednjem meču 4. kola. Ekipa iz Bremena vodila je od 39. minuta golom Johansona sa bele tačke, ali su do odmora gosti uspeli da izjednače pogotkom Štindla. Ipak, već posle osam minuta u nastavku Vestergard je ponovo doveo domaćina u vođstvo, a posao Verderu bio je olakšan u samoj završnici, pošto je Džaka isključen u 87. minutu, posle neopreznog starta đonom u svom šesnaestercu i drugog žutog kartona. Međutim, Feliks Kros je propustio priliku da reši sve dileme, premda do kraja više nije bilo promene rezultata.

Eibar i Atletiko Madrid su savršeno startovali u Primeri. Eibar je nadigrao Atletik Bilbao (opširnije pročitajte OVDE), dok su Madriđani slavili na teškom gostovanju u Sevilij sa 3:0 uz prvenac najvećeg pojačanja Džeksona Martineza.