16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

ŠIROM EVROPE: "Petarda" Barse, Real siguran, novi poraz Augzburga, Mihajlović ponovo bez pobede! (VIDEO)

17.10.2015. 20:41 14:38
Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču protiv Rajo Valjekana
Fudbaleri Barselone slave gol Nejmara u meču protiv Rajo Valjekana / Izvor: Beta/AP

Nejmar postigao čak četiri gola u pobedi Katalonaca. Maks Kruz obeležio kolo u Bundesligi. Roma sigurna protiv Empolija.

Bajern Minhen nastavlja sa nepobedivošću u Bundesligi. Iako nisu bili ubojiti kao što je uobičajeno, Bavarci su u derbiju kola slavili na gostovanju Verderu minimalnim rezultatom 1:0, ajedini gol postigao je Tomas Miler u 23. minutu. To je deveta vezana pobeda ekipe Pepa Gvardiole u isto toliko mečeva u ovogodišnjem šampionatu.

Drugi bavarski klub i jedan od rivala Partizana u Ligi Evrope, ekipa Augzburga, nastavlja sa očajnim igrama. Bavarci su na svom terenu poraženi od novajlije Darmštada rezultatom 2:0. Kolo je obeležio Maks Kruz, fudbaler Volfsburga, koji je u meču Borusije i Hofenhajma postigao het-trik u pobedi dvog tima od 4:2.

Marselo slavi gol Reala u meču protiv Levantea
Marselo slavi gol Reala u meču protiv Levantea / Izvor: Beta/AP

Real Madrid je u španskoj Primeri bez većih problema savladao Levante rezultatom 3:0. Meč je ponovo obeležio Kristijano Ronaldo. Iako je "samo" jednom bio strelac, taj pogodak omogućio mu je da obori novi rekord u Primeri (više o tome, kao i njegov gol, možete da pogledate OVDE).

Barselona nije dobro krenula protiv Rajo Valjekana, ali je do kraja meča demolirala tim iz predgrađa Madrida (5:2). Rajo je poveo već u 15. minutu, ali je onda počelo magično veče Nejmara koji je najpre dva puta bio strelac iz penala (fenomenalan dribling kod drugog pogledajte OVDE), a potom u drugom poluvremenu još dva puta pogodio, da bi Luis Suarez kompletirao "petardu" Barselone u 77. minutu. Hosabed je pet minuta pre kraja uspeo samo da smanji na konačnih 5:2.

Roma je u prvom meču kola u Seriji A slavila trijumf na Olimpijskom stadionu protiv Empolija (3:1). Miralem Pjanić je doveo domaćina u vođstvo prelepim golom iz slobodnog udarca u 56. minutu susreta. Samo tri minuta kasnije De Rosi je duplirao prednost, a Salah u 69. rešio pitanje pobednika. Bihel je uspeo samo da ublaži poraz 15 minuta pre kraja.

Milan je još jednom razočarao svoje navijače. "Rosoneri" ni u trećem uzastopnom meču nisu uspeli da trijumfuju, a za razliku od prethodna dva poraza protiv Đenove (0:1) i Napolija (0:4), ovog puta su makar remizirali na gostovanju Torinu (1:1). Siniši Mihajloviću posao na klupi Milaneza "visio je o koncu" i pre ovog meča, a budući da gosti nisu uspeli da sačuvaju prednost posle gola Bake u 63. minutu, već dozvolili Bazeliju da poravna deset minuta kasnije, i u narednim danima srpski stručnjak nastaviće da strepi.