18°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

ŠIROM EVROPE: Real silan i bez Ronaldovih golova, Adrijano spasavao Mihajlovića (VIDEO)

29.08.2015. 23:05 14:38
Hames Rodrigez slavi sa Marselom gol u meču protiv Betisa
Hames Rodrigez slavi sa Marselom gol u meču protiv Betisa / Izvor: Beta/AP

Barsa upisala još jednu "mršavu" pobedu, na svom terenu protiv Malage.

Real Madrid nije imao milosti protiv imenjaka iz Sevilje (5:0), iako nije imao golgetersku pomoć u Kristijanu Ronaldu. Odbrana Betisa je kapitulirala već u 2. minutu kada je Garet Bejl pogodio mrežu Adana, da bi u nastavku doživela pravi brodolom. Do kraja meča Velšanin je dodao još jedan gol na svoj konto, utrkujući se sa Hamesom Rodrigezom (koji je takođe postigao dva gola) ko će postići efektniji pogodak, dok je svoj doprinos jednim golom dao i Karim Benzema, donevši tako "kraljevskom klubu" prvi trijumf u sezoni. Gostima ni penal u 61. minutu nije bio dovboljan za počasni gol jer je Kejlor Navas sjajno intervenisao posle šuta Kastra.

Luis Suarez u duelu sa Karlosom Kamenim
Luis Suarez u duelu sa Karlosom Kamenim / Izvor: Beta/AP

Barselona je teškom mukom stigla do nova tri boda u 2. kolu Primere. Katalonci su i drugi meč u novoj sezoni okončali minimalnom pobedom, a posle trijumfa protiv Bilbaoa u prvom kolu, na "Kamp Nou" je pala žilava Malaga, koja je ozbiljno namučila aktuelnog šampiona, dugo odolevala, sve do 73. minuta kada je Tomas Vermalen postigao jedini gol i to posle nedovoljno dobre intervencije golmana gostiju Kamenog, a ekipa iz Andaluzije u završnici je čak bila blizu remija.

Milan našeg trenera Siniše Mihajlovića silno se namučio ne bi li stigao do prve pobede u šampionatu. Iako pod velikim pritiskom (više o tome pročitajte OVDE), "rosoneri" su uspeli da upišu prve bodove protiv Empolija, posle razočaravajuće partije u prvom kolu protiv Fiorentine (0:2).

Tim sa "San Sira" je do trijumfa stigao tek posle dva vođstva. Karlos Baka je najavio dobar meč domaćina golom već posle četvrt časa igre, ali je Saponara izjednačio već u 20. minutu. Ipak, domaćin za kojeg nije zaigrao pristigli Mario Baloteli, do pobede je stigao spasonosnim golom Luiza Adrijana u 69. minutu.