ŠIROM EVROPE: Vajnaldum i Škrtel srušili zahuktali Liverpul, Milan bez municije protiv "davljenika"

06.12.2015. 14:24 22:51
Juraj Kucka u prodoru u meču Karpi - Milan
Juraj Kucka u prodoru u meču Karpi - Milan / Izvor: Beta/AP

Kostićeva asistencija nedovoljna za trijumf "Švaba". Bolonja srušila Napoli koji je ovim kiksom gubi trku za titulu. Viljareal preokrenuo na "El Madrigalu" golovima Bakambua.

Njukasl je krenuo da spašava sezonu pobedom protiv možda najpoletnije ekipe u poslednjem periodu. Jirgen Klop je pre nekoliko dana odveo Liverpul do "šestice" protiv Sautemptona u Kupu, ali je na "Sent Džrejms parku" morao da pruži ruku i čestita Stivu Meklarenu, jer je njegov Njukasl savladao "crvene" rezultatom 2:0. Žoržinjo Vajnaldum je bio čovek odluke, prvo je kod njegovog šuta u 59. minutu Martin Škrtel skrenuo loptu u svoju mrežu postigavši svoj sedmi autogol u dresu Liverpula, čime se izjednačio sa legendom kluba Džejmijem Karagerom, da bi Holanđanin u zaustavnom vremenu potvrdio pobedu "svraka" za koje nije igrao Aleksandar Mitrović.

Žoržinjo Vajnaldum u prodoru pored Natanijela Klajna u meču Njukasl - Liverpul
Žoržinjo Vajnaldum u prodoru pored Natanijela Klajna u meču Njukasl - Liverpul / Izvor: Beta/AP

Štutgart je bio relativno blizu prve pobede posle tri vezana poraza, ali su "Švabe" posle vođstva golom Rupa i asistencije Filipa Kostića, uspele da ispuste pobedu u derbiju začelja sa Verderom, pošto je dvadeset minuta pre kraja Udžah poravnao za bod ekipe iz Bremena na teškom gostovanju.

Bolonja je pregazila favorizovani Napoli i omogućila Interu da ostane lider Serije A posle 15. kola. Izabranike Roberta Donadonija je ka velikoj pobedi protiv Napolitanaca predvodio je Matija Destro, dvostruki strelac. Napoli se probudio tek u finišu meča, pa je golovima Iguaina stigao do "podnošljivog" poraza 2:3.

Gonzalo Iguain u meču Bolonja - Napoli
Gonzalo Iguain u meču Bolonja - Napoli / Izvor: Beta/AP

Fiorentina je upisala siguran trijumf protiv Udinezea rezultatom 3:0, a ceo meč za "Violu" je odigrao Nenad Tomović. Nikola Kalinić je doveo domaće u vođstvo u 26. minutu, a pobedu u nastavku potvrdili Josip Ilicić u 62. minutu sa penala, odnosno Gonzalo Rodrigez četiri minuta pre kraja.

Milan je u posledenjem meču dana samo remizirao bez golova na gostovanju "davljeniku" Karpiju. Tim Siniše Mihajlovića imao je inicijativu, posed od preko 60 odsto, čak 20 udaraca na gol protivnika, ali gola nije bilo.

Sosijedad je u malom baskijskom derbiju pobedio Eibar 2:1 iako su gosti poveli već u petom minutu. Preokret i pobedu preporođenom Sosijedadu doneo je najbolji strelac ekipe Imanol Agireče. Ceo meč za Eibar odigrao je Aleksandar Pantić, nekadašnji član Crvene zvezde.

Sedrik Bakambu je heroj Viljareala u ovom kolu, pošto je sa dva gola preokrenuo vođstvo Rajo Valjekana na "El Madrigalu" koje je u 41. minutu doneo Sančez Hozabed.

Atletik Bilbao nije uspeo da postigne gol protiv Malage (0:0), pošto je već od 18. minuta igrao sa igračem manje zbog neshvatljivog isključenja San Hozea, koji je bez lopte udario protivničkog fudbalera i dobio "nagradni put" u svlačionicu.