ШИРОМ ЕВРОПЕ: Вајналдум и Шкртел срушили захуктали Ливерпул, Милан без муниције против "дављеника"

06.12.2015. 14:24 22:51
Juraj Kucka u prodoru u meču Karpi - Milan
Јурај Куцка у продору у мечу Карпи - Милан / Извор: Бета/АП

Костићева асистенција недовољна за тријумф "Шваба". Болоња срушила Наполи који је овим киксом губи трку за титулу. Виљареал преокренуо на "Ел Мадригалу" головима Бакамбуа.

Њукасл је кренуо да спашава сезону победом против можда најполетније екипе у последњем периоду. Јирген Клоп је пре неколико дана одвео Ливерпул до "шестице" против Саутемптона у Купу, али је на "Сент Џрејмс парку" морао да пружи руку и честита Стиву Мекларену, јер је његов Њукасл савладао "црвене" резултатом 2:0. Жоржињо Вајналдум је био човек одлуке, прво је код његовог шута у 59. минуту Мартин Шкртел скренуо лопту у своју мрежу постигавши свој седми аутогол у дресу Ливерпула, чиме се изједначио са легендом клуба Џејмијем Карагером, да би Холанђанин у зауставном времену потврдио победу "сврака" за које није играо Александар Митровић.

Žoržinjo Vajnaldum u prodoru pored Natanijela Klajna u meču Njukasl - Liverpul
Жоржињо Вајналдум у продору поред Натанијела Клајна у мечу Њукасл - Ливерпул / Извор: Бета/АП

Штутгарт је био релативно близу прве победе после три везана пораза, али су "Швабе" после вођства голом Рупа и асистенције Филипа Костића, успеле да испусте победу у дербију зачеља са Вердером, пошто је двадесет минута пре краја Уџах поравнао за бод екипе из Бремена на тешком гостовању.

Болоња је прегазила фаворизовани Наполи и омогућила Интеру да остане лидер Серије А после 15. кола. Изабранике Роберта Донадонија је ка великој победи против Наполитанаца предводио је Матија Дестро, двоструки стрелац. Наполи се пробудио тек у финишу меча, па је головима Игуаина стигао до "подношљивог" пораза 2:3.

Gonzalo Iguain u meču Bolonja - Napoli
Гонзало Игуаин у мечу Болоња - Наполи / Извор: Бета/АП

Фиорентина је уписала сигуран тријумф против Удинезеа резултатом 3:0, а цео меч за "Виолу" је одиграо Ненад Томовић. Никола Калинић је довео домаће у вођство у 26. минуту, а победу у наставку потврдили Јосип Илицић у 62. минуту са пенала, односно Гонзало Родригез четири минута пре краја.

Милан је у последењем мечу дана само ремизирао без голова на гостовању "дављенику" Карпију. Тим Синише Михајловића имао је иницијативу, посед од преко 60 одсто, чак 20 удараца на гол противника, али гола није било.

Сосиједад је у малом баскијском дербију победио Еибар 2:1 иако су гости повели већ у петом минуту. Преокрет и победу препорођеном Сосиједаду донео је најбољи стрелац екипе Иманол Агирече. Цео меч за Еибар одиграо је Александар Пантић, некадашњи члан Црвене звезде.

Седрик Бакамбу је херој Виљареала у овом колу, пошто је са два гола преокренуо вођство Рајо Ваљекана на "Ел Мадригалу" које је у 41. минуту донео Санчез Хозабед.

Атлетик Билбао није успео да постигне гол против Малаге (0:0), пошто је већ од 18. минута играо са играчем мање због несхватљивог искључења Сан Хозеа, који је без лопте ударио противничког фудбалера и добио "наградни пут" у свлачионицу.