ŠIROM EVROPE: Real ostao bez dva boda, Čelsiju Liga kup! (VIDEO)

01.03.2015. 19:27
Kristijano Ronaldo u meču protiv Viljareala
Kristijano Ronaldo u meču protiv Viljareala / Izvor: Beta/AP

Ekipa Žozea Murinja stigla do petog trofeja u ovom takmičenju. Viljareal "otkinuo" bod na stadionu "Santjago Bernabeu". Čak osam pogodaka viđeno je u meču između Verdera i Volfsburga. "Nula" u Sevilji.

Real Madrid samo je remizirao u poslednjem meču dan protiv Viljareala (1:1). "Kraljevski klub" imao je potpunu dominaciju tokom većeg dela meča, uputio gotovo trideset udaraca na gol protivnika, ali je "žuta podmornica" odlično branila i odbranila bod. Real je došao u vođstvo golom Kristijana Ronalda sa bele tačke u 52. minutu. Prethodno je upravo on oboren u kaznenom prostoru gostiju.

GOAL Real Madrid 1 - 0 Villarreal (Cristiano... by worldfoot

Ipak, Viljareal se nije predavao, odigrao je vrlo hrabro i 12 minuta kasnije uspeo da stigne do izjednačenja lepim golom Đerara Morena sa ivice šesnaesterca. Pokušali su domaći da ipak izbore tri boda i sačuvaju četiri boda prednosti nad Barselonom, ali nisu uspeli, uprkos velikoj inicijativi do kraja susureta.

Goal Gerard Moreno - Real Madrid 1-1 Villarreal... by Replay-Video

Još jedan, na papiru zanimljiv meč nedeljnog programa Primere , doneo je potpuno razočaranje navijačima pošto su Sevilja i Atletiko Madrid igrali bez golova 0:0. Valensija je u nedeljnom matineu bila bolja od Real Sosijedada rezultatom 2:0 golovima odličnog Pjatija u period u od četiri minuta na izmaku jednog časa igre, dok je Atletik Bilbao golom Gurpegija u 36. minutu stigao do tri boda na gostovanju Eibaru.

Fudbaleri Čelsija slave osvajanje Liga kupa Engleske
Fudbaleri Čelsija slave osvajanje Liga kupa Engleske / Izvor: Beta/AP

Fudbaleri Čelsija osvojili su Liga kup Engleske pošto su u finalu igranom na stadonu "Vembli" savladali Totenhem rezultatom 2:0.

"Plavci" su bili bolji tokom većeg dela meča i tako stigli do petog trofeja u ovom takmičenju. Čelsi je poveo u poslednjem minutu prvog dela igre kada se Džon Teri odlično snašao u kaznenom prostoru Totenhema, da bi pobedu praktično obezbedi već u 56. minutu kada je posle udarca Dijega Koste loptu u mrežu svog tima skrenuo Kajl Voker.

Walker scores an own goal HD - Chelsea 2-0... by wittyfutty

Ovo je treći trijumf trenera "plavaca" Žozea Murinja u ovom takmičenju, u kojem zbog suspenzije nije učestvovao Nemanja Matić, dok je Branislav Ivanović odigrao svih 90 minuta sa Čelsi.

U poslednjim mečevima 23. kola nemačke Bundeslige viđeno je čak deset golova, od čega osam u Bremenu. Volfsburg je imao zaostatak protiv Verdera posle prvog dela igre u kojem je viđeno čak pet golova, ali je za samo osam minuta potpuno preokrenuo rezultat golovima neverovatnog Basa Dosta, koji je nastavio izvanrednu golgetersku formu, odnosno Kalijurija koji je posle pogotka u 10 minutu bio precizan i u 53. za neverovatnih 3-5 već posle manje od jednog časa igre. Do kraja ipak više nije bilo golova, pa su "vukovi" ostali u kakvoj-takvoj trci za Bajernom na čelu tabele.

Bas Dost postiže gol u meču između Verdera i Volfsburga
Bas Dost postiže gol u meču između Verdera i Volfsburga / Izvor: Beta/AP

I Borusija iz Menhengladbaha sačuvala je prednost u borbi za poslednje mesto koje vodi u Ligu šampiona trijumfom nad Paderbornom rezultatom 2:0, a trijumf domaćinu doneli su Džonson u 18. i Herman u 81. minutu.