ШИРОМ ЕВРОПЕ: Реал остао без два бода, Челсију Лига куп! (ВИДЕО)

01.03.2015. 19:27
Kristijano Ronaldo u meču protiv Viljareala
Кристијано Роналдо у мечу против Виљареала / Извор: Бета/АП

Екипа Жозеа Муриња стигла до петог трофеја у овом такмичењу. Виљареал "откинуо" бод на стадиону "Сантјаго Бернабеу". Чак осам погодака виђено је у мечу између Вердера и Волфсбурга. "Нула" у Севиљи.

Реал Мадрид само је ремизирао у последњем мечу дан против Виљареала (1:1). "Краљевски клуб" имао је потпуну доминацију током већег дела меча, упутио готово тридесет удараца на гол противника, али је "жута подморница" одлично бранила и одбранила бод. Реал је дошао у вођство голом Кристијана Роналда са беле тачке у 52. минуту. Претходно је управо он оборен у казненом простору гостију.

ГОАЛ Реал Мадрид 1 - 0 Villarreal (Цристиано... by worldfoot

Ипак, Виљареал се није предавао, одиграо је врло храбро и 12 минута касније успео да стигне до изједначења лепим голом Ђерара Морена са ивице шеснаестерца. Покушали су домаћи да ипак изборе три бода и сачувају четири бода предности над Барселоном, али нису успели, упркос великој иницијативи до краја сусурета.

Гоал Герард Морено - Реал Мадрид 1-1 Villarreal... by Replay-Video

Још један, на папиру занимљив меч недељног програма Примере , донео је потпуно разочарање навијачима пошто су Севиља и Атлетико Мадрид играли без голова 0:0. Валенсија је у недељном матинеу била боља од Реал Сосиједада резултатом 2:0 головима одличног Пјатија у период у од четири минута на измаку једног часа игре, док је Атлетик Билбао голом Гурпегија у 36. минуту стигао до три бода на гостовању Еибару.

Fudbaleri Čelsija slave osvajanje Liga kupa Engleske
Фудбалери Челсија славе освајање Лига купа Енглеске / Извор: Бета/АП

Фудбалери Челсија освојили су Лига куп Енглеске пошто су у финалу играном на стадону "Вембли" савладали Тотенхем резултатом 2:0.

"Плавци" су били бољи током већег дела меча и тако стигли до петог трофеја у овом такмичењу. Челси је повео у последњем минуту првог дела игре када се Џон Тери одлично снашао у казненом простору Тотенхема, да би победу практично обезбеди већ у 56. минуту када је после ударца Дијега Косте лопту у мрежу свог тима скренуо Кајл Вокер.

Walker сцорес ан own гоал ХД - Chelsea 2-0... by wittyfutty

Ово је трећи тријумф тренера "плаваца" Жозеа Муриња у овом такмичењу, у којем због суспензије није учествовао Немања Матић, док је Бранислав Ивановић одиграо свих 90 минута са Челси.

У последњим мечевима 23. кола немачке Бундеслиге виђено је чак десет голова, од чега осам у Бремену. Волфсбург је имао заостатак против Вердера после првог дела игре у којем је виђено чак пет голова, али је за само осам минута потпуно преокренуо резултат головима невероватног Баса Доста, који је наставио изванредну голгетерску форму, односно Калијурија који је после поготка у 10 минуту био прецизан и у 53. за невероватних 3-5 већ после мање од једног часа игре. До краја ипак више није било голова, па су "вукови" остали у каквој-таквој трци за Бајерном на челу табеле.

Bas Dost postiže gol u meču između Verdera i Volfsburga
Бас Дост постиже гол у мечу између Вердера и Волфсбурга / Извор: Бета/АП

И Борусија из Менхенгладбаха сачувала је предност у борби за последње место које води у Лигу шампиона тријумфом над Падерборном резултатом 2:0, а тријумф домаћину донели су Џонсон у 18. и Херман у 81. минуту.