ŠIROM EVROPE: Huntelar potvrdio "trojku" Šalkea, povreda Nastasića, Mitrović opet "požuteo"

15.08.2015. 17:32 20:38
Klas Jan Huntelar
Klas Jan Huntelar / Izvor: Beta/AP

Šalke savladao Verder sa 3:0. Srpski defanzivac u 17. minutu izašao zbog povrede.

Nova sezona u Bundesligi Nemačke počela je loše po Verder. "Zeleni" iz Bremena su ugostili Šalke koji je slavio sa ubedljivih 3:0. Teodor Gebre Selasije je u prvom poluvremenu, autogolom najavio poraz svog tima. U drugom poluvremenu, Maksim Čupo-Moting je povećao na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Klas Jan Huntelar. Inače, ovaj meč obeležila je i povreda Matije Nastasića. Srpski defanzivac je u 17. minutu povredio skočni zglob, a u timu Šalkea zamenio ga je Nojštader.

Kao i Verder, u gostima, ali minimalnim rezultatima slavili su Herta i Ingolštat. Herta je pobedila Augsburg, a Ingolštat Majnc. Jedini meč od onih koji su odigrani u popodnevnom terminu završen bez pobednika bio je okršaj Darmštata i Hanovera - 2:2. Bajer je sa 2:1 pobedio Hofenhajm.

U 2. kolu Premijer lige, Vest Hem je na svom stadionu, "Bolejn graundu" izgubio od Lestera. "Lisice" su pobedile sa 2:1 i na taj način pokvarile raspoloženje "čekićarima". Podsetimo, u prošlom kolu ekipa Slavena Bilića je pobedila gradskog rivala Arsenal, ali taj uspeh nije ponovila.

Svonsi je pobedio 2:0 ekipu Njukasla, a u timu "svraka" je ponovo bio Aleksandar Mitrović. Nekadašnji napadač Partizana i Anderlehta je ušao u 82. minutu, a samo dva minuta kasnije dobio žuti karton. Podsetimo, i u prethodnom kolu Mitrović je "požuteo", brzo po ulasku u igru (više pročitajte OVDE).

Everton je kao gost pobedio Sautempton sa 3:0, a OVDE pogledajte zanimljiv detalj sa ove utakmice. Totenhem i Stouk su podelili bodove, bilo je 2:2