ШИРОМ ЕВРОПЕ: Хунтелар потврдио "тројку" Шалкеа, повреда Настасића, Митровић опет "пожутео"

15.08.2015. 17:32 20:38
Klas Jan Huntelar
Клас Јан Хунтелар / Извор: Бета/АП

Шалке савладао Вердер са 3:0. Српски дефанзивац у 17. минуту изашао због повреде.

Нова сезона у Бундеслиги Немачке почела је лоше по Вердер. "Зелени" из Бремена су угостили Шалке који је славио са убедљивих 3:0. Теодор Гебре Селасије је у првом полувремену, аутоголом најавио пораз свог тима. У другом полувремену, Максим Чупо-Мотинг је повећао на 2:0, да би коначан резултат поставио Клас Јан Хунтелар. Иначе, овај меч обележила је и повреда Матије Настасића. Српски дефанзивац је у 17. минуту повредио скочни зглоб, а у тиму Шалкеа заменио га је Нојштадер.

Као и Вердер, у гостима, али минималним резултатима славили су Херта и Инголштат. Херта је победила Аугсбург, а Инголштат Мајнц. Једини меч од оних који су одиграни у поподневном термину завршен без победника био је окршај Дармштата и Хановера - 2:2. Бајер је са 2:1 победио Хофенхајм.

У 2. колу Премијер лиге, Вест Хем је на свом стадиону, "Болејн граунду" изгубио од Лестера. "Лисице" су победиле са 2:1 и на тај начин поквариле расположење "чекићарима". Подсетимо, у прошлом колу екипа Славена Билића је победила градског ривала Арсенал, али тај успех није поновила.

Свонси је победио 2:0 екипу Њукасла, а у тиму "сврака" је поново био Александар Митровић. Некадашњи нападач Партизана и Андерлехта је ушао у 82. минуту, а само два минута касније добио жути картон. Подсетимо, и у претходном колу Митровић је "пожутео", брзо по уласку у игру (више прочитајте ОВДЕ).

Евертон је као гост победио Саутемптон са 3:0, а ОВДЕ погледајте занимљив детаљ са ове утакмице. Тотенхем и Стоук су поделили бодове, било је 2:2