12°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ŠIROM EVROPE: Mihajlović "preživeo" gostovanje novajliji, Real deklasirao gradskog rivala (VIDEO)

20.12.2015. 15:03 14:38
Siniša Mihajlović, FK Milan
Siniša Mihajlović, FK Milan / Izvor: MN Press

Liverpul katastrofalnim reakcijama odbrane sam sebe odveo u poraz. Juventus upisao sedmi uzastopni trijumf.

Votford nastavlja svoj ovosezonski "ples do snova", a najnoviji uspeh zabeležili su protiv velikog Liverpula (3:0). Ekipa Jirgena Klopa nije bila ni bleda senka one na koju su "crveni" ličili od dolaska nemačkog stručnjaka u tim sa "Enfilda". Gosti su poklekli praktično već na samom početku. Adam Bogdan je zauzeo mesto među stativama umesto rovitog Minjolea i praktično "sahranio" svoj tim, jer je već u trećem minutu ispustio loptu posle kornera domaćih, a Ake sa dva metra ubacio loptu u mrežu.

Adam Bogdan ispušta loptu, a Nejtan Ake postiže gol u meču Votford - Liverpul
Adam Bogdan ispušta loptu, a Nejtan Ake postiže gol u meču Votford - Liverpul / Izvor: Tanjug

Istina, deluje i da je pritom možda faulirao belgijskog golmana, ali je sudija pokazao na centar. Već posle četvrt časa igre Odion Igalo se sjajno snašao pored Martina Škrtela i pogodio za dva gola prednosti za domaćina.

Liverpul je delovao potpuno bezopasno tokom najvećeg dela meča, a pet minuta pre kraja njihovu agoniju je uvećao Igalo svojim drugim pogotkom i doveo svoj tim na samo jedan bod od mesta koje vodi u Ligu šampiona, što mu se desilo prvi put u klupskoj istoriji pred Božić po gregorijanskom kalendaru.

Mario Mandžukić postiže gol u meču protiv Karpija
Mario Mandžukić postiže gol u meču protiv Karpija / Izvor: Tanjug

Fudbaleri Juventusa upisali su sedmu uzastopnu pobedu u Seriji A, pošto su u matineu nedeljnog programa italijanskog šampionata savladali na gostovanju Karpi rezultatom 3:2 (2:1). Junak pobede "Stare dame" bio je dvostruki strelac Mario Mandžukić čiji su pogoci preokrenuli početno vođstvo "davljenika" Karpi koje je doneo Marko Borijelo posle četvrt časa igre.

Na startu drugog poluvremena Pol Pogba je duplirao prednost "nerobjankija", pa se činilo da je sve rešeno. Ipak, usledila je šokantna završnica u kojoj je Bonući nespretnom reakcijom u drugom minutu nadoknade vratio domaćina u igru, da bi već u sledećem napadu Lorenco Lolo propustio da iz idealne pozicije, sa samo pet-šest metara promašio loptu i propustio priliku da Karpiju donese bod.

Šampionsku trku sa milanskim Interom nastavili su i Fiorentina i Napoli. "Viola" je zabeležila siguran trijumf nad Kjevom golovima Kalinića u 20. i Ilicića u 32. minutu, dok su Napolitanci slavili na gostovanju Atalanti u Bergamu rezultatom 3:1. Dva gola za Napoli postigao je Gonzalo Iguain, dok je treći (odnosno prvi na meču) delo Mareka Hamšika sa bele tačke u 52. minutu, a isti igrač je u nadoknadi vremena promašio još jedan udarac sa bele tačke (oba penala možete videti OVDE).

Sadik Umar psotiže gol u meču Roma - Đenova
Sadik Umar psotiže gol u meču Roma - Đenova / Izvor: Tanjug

I Roma je zabeležila trijumf, ovog puta protiv Đenove rezultatom 2:0, a golove su postigli Florenci u 42. i Umar u 89. minutu. U domaćem timu Edin Džeko je isključen 15 minuta pre kraja.

Siniša Mihajlović još neko vreme je osigurao mesto na klupi Milana, pošto su "rosoneri" slavili na gostovanju Frozinoneu rezultatom 4:2. Ekipa sa "San Sira" imala je zaostatak posle prvog poluvremena golom Ćofanija, ali su u nastavku Abate, Baka i Aleks doneli preokret. Dionizi je vratio nadu domaćinu šest minuta pre kraja, ali je Bonaventura u trećem minutu sudijske nadoknade potvrdio trijumf ekipe iz Milana.

Herta je nastavila sa odličnim igrama u Bundesligi. Tim iz prestonice je zabeležio treći uzastopni trijumf, ovog puta nad Majncom rezultatom 2:0 i potvrdio treće mesto na tabeli. Menhengladbah je u veoma zanimljivom susretu koji je zatvorio 2015. godinu u Bundesligi savladao Darmštad rezultatom 3:2 (1:1), iako je od završnice prvog poluvremena igrao bez isključenog Granita Džake i u tim momentima imao zaostatak od jednog gola.

Real Madrid odigrao je magičan meč u grdskom derbiju sa Rajo Valjekanom i slavili sa čak 10:2. Više o tom susretu pogledajte OVDE.

Fudbaleri Viljareala i Selte nastavljaju trku za mesto koje vodi u kbvalifikacije za Ligu šampiona. "Žuta podmornica" slavila je na teškom gostovanju Real Sosijedadu rezultatom 2:0, dok je ekipa iz Viga istim rezultatom nadigrala Granadu, takođe u gostima.