ŠIROM EVROPE: Kad se Mesi i Barsa svete Espanjolu, to izgleda OVAKO (VIDEO+FOTO)

06.01.2016. 23:12
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Profimedia

U Španiji igrane utakmice osmine finala Kupa kralja, a u Engleskoj polufinale Liga kupa.

Barselona se "osvetila" Espanjolu za "nulu" u gradskom derbiju u Primeri (više pročitajte OVDE). U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja, Lionel Mesi i ekipa su sa 4:1 pobedili Espanjol, a Argentinac je postigao dva gola (13. i 44. minut). U strelce su se upisali i Đerar Pike (49. minut) i Nejmar (88. minut) (njegov selfi koji je oduševio sve Srbe pogledajte OVDE), a oba puta Mesi je bio asistent. Inače, poveo je Espanjol u 9. minutu golom Felipea Kaiseda.

Pogledajte gol kojim je maestralni Argentinac "ućutkao" navijače Espanjola.

Inače, Barsa je meć završila sa dva igrača više, pošto je u 72. minutu Ernan Perez dobio drugi žuti karton, dok je Pape Diop samo tri minuta kasnije dobio direktan crveni.

U ostalim mečevima nacionalnog kupa u Španiji, Atletik Bilbao je pobedio Viljareal sa 3:2, a Valensija Granadu sa 4:0. U gradskom derbiju, Sevilja je kao gost pobedila Betis sa 2:0.

U Liga kupu Engleske, u prvom polufinalnom meču Everton je kao domaćin pobedio Mančester siti sa 2:1. Povele su "karamele" golom Ramira Morija u prvom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu, a izjednačio je u 76. Hesus Navas. Romelu Lukaku je samo dva minuta kasnije postavio konačan rezultat. Aleksandar Kolarov je sve vreme bio na klupi "građana".

U utorak Liverpul je kao gost pobedio Stouk sa 1:0, tako da su gradski rivali iz Liverpula za sada bliži plasmanu u finale.

OVDE možete da pročitate šta je Siniša Mihajlović rekao o spekulacijama o njegovoj smeni, a OVDE šta je za Srbiju danas sve ispričao Holanđanin iz Zvezde, Mičel Donald.

Možete i da pogledate kako Milanu Biševcu stoji plava boja Lacija. Na OVOM linku pročitajte šta se tokom dana dešavalo u Seriji A, a OVDE pogledajte kako i zašto je Darko Lazović hteo da pojede loptu.