ШИРОМ ЕВРОПЕ: Кад се Меси и Барса свете Еспањолу, то изгледа ОВАКО (ВИДЕО+ФОТО)

06.01.2016. 23:12
Lionel Mesi
Лионел Меси / Извор: Профимедиа

У Шпанији игране утакмице осмине финала Купа краља, а у Енглеској полуфинале Лига купа.

Барселона се "осветила" Еспањолу за "нулу" у градском дербију у Примери (више прочитајте ОВДЕ). У првој утакмици осмине финала Купа краља, Лионел Меси и екипа су са 4:1 победили Еспањол, а Аргентинац је постигао два гола (13. и 44. минут). У стрелце су се уписали и Ђерар Пике (49. минут) и Нејмар (88. минут) (његов селфи који је одушевио све Србе погледајте ОВДЕ), а оба пута Меси је био асистент. Иначе, повео је Еспањол у 9. минуту голом Фелипеа Каиседа.

Погледајте гол којим је маестрални Аргентинац "ућуткао" навијаче Еспањола.

Иначе, Барса је мећ завршила са два играча више, пошто је у 72. минуту Ернан Перез добио други жути картон, док је Папе Диоп само три минута касније добио директан црвени.

У осталим мечевима националног купа у Шпанији, Атлетик Билбао је победио Виљареал са 3:2, а Валенсија Гранаду са 4:0. У градском дербију, Севиља је као гост победила Бетис са 2:0.

У Лига купу Енглеске, у првом полуфиналном мечу Евертон је као домаћин победио Манчестер сити са 2:1. Повеле су "карамеле" голом Рамира Морија у првом минуту судијске надокнаде у првом полувремену, а изједначио је у 76. Хесус Навас. Ромелу Лукаку је само два минута касније поставио коначан резултат. Александар Коларов је све време био на клупи "грађана".

У уторак Ливерпул је као гост победио Стоук са 1:0, тако да су градски ривали из Ливерпула за сада ближи пласману у финале.

ОВДЕ можете да прочитате шта је Синиша Михајловић рекао о спекулацијама о његовој смени, а ОВДЕ шта је за Србију данас све испричао Холанђанин из Звезде, Мичел Доналд.

Можете и да погледате како Милану Бишевцу стоји плава боја Лација. На ОВОМ линку прочитајте шта се током дана дешавало у Серији А, а ОВДЕ погледајте како и зашто је Дарко Лазовић хтео да поједе лопту.