20°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

ŠIROM EVROPE: "Krompirići" u derbiju Italije, Bilbao remizirao u Galiciji, dva gola Šćepovića! (VIDEO)

18.10.2015. 19:34 14:38
Đorđo Kjelini pokušava da postigne gol makazicama u derbiju Italije protiv Intera / Izvor: Beta/AP

Naredni protivnik Partizana u Ligi Evrope u poslednjih deset minuta ispustio prednost od dva gola.

Derbi Italije između Intera i Juventusa završen je razočaravajućim rezultatom za navijjače oba tima. Devedeset minuta igre donelo je dosta prilika na obe strane, ali su obe mreže ostale netaknute, pa tim Roberta Manćinija nije trijumfovao ni u trećem uzastopnom meču, dok se za aktuelne šampione može reći dapolako izlaze iz teške krize sa starta sezone, pošto je posle pobede nad Seviljom u Ligi šampiona i Bolonjom u prethodnom kolu upisao i remi na "Đuzepeu Meaci".

Fudbaleri Selte nastavljaju sa dobrim igrama u španskoj Primeri. Ekipa iz Viga zabeležila je petu pobedu u šampionatu na teškom gostovanju Viljarealu na "El Madrigalu" (2:1). Oreljana je u 41. minutu doveo goste u vođstvo, da bi u 67. Denis Suarez poravnao rezultat. Ipak u poslednjem minutu regularnog dela igre Nolito je pogodio za veliko slavlje gostiju za koje je poslednjih pet minuta igrao Nemanja Radoja. U "žutoj podmornici" od 51. minuta zaigrao je i Antonio Rukavina.

Atletiko Madrid sačuvao je priključak sa vrhom pobedom u San Sebastijanom nad Real Sosijedadom (2:0). Gosti su poveli sjajnim golom Antoana Grizmana već u 9. minutu (taj gol možete videti OVDE), dok je pobedu "overio" Fereira u samoj završnici.

Hetafe je na svom terenu deklasirao Las Palmas rezultatom 4:0, a dva gola u tom meču postigao je srpski internacionalac i bivši fudbaler Partizana Stefan Šćepović. On je ušao u igru u 78. minutu i za samo četvrt časa igre dva puta se upisao u strelce, u 86. i trećem minutu nadoknade.

Naredni protivnik Partizana u Ligi Evrope, Atletik Bilbao, samo je remizirao na gostovanju Deportivu (2:2). Baskijci su imali dva gola prednosti u Galiciji, pogocima Vilijamsa i Aduriza, da bi u poslednjih deset minuta ispustio prednost, a golove za tim iz La Korunje postigli su Perez i Aribas.

Njukasl je u Premijer ligi dominirao u meču protiv Noriča i trijumfovao rezultatom 6:2. "Svrake" su zabeležile prvi trijumf posle šest mečeva pauze u kojima su od mogućih 18 osvojili samo jedan, a junak pobede bio je Holanđanin Žoržinjo Vajnaldum koji je postigao čak četiri gola, dok je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović upisao gol na drugom meču zaredom (gol protiv "kanarinaca" možete da vidite OVDE).

Žoržinjo Vajnaldum i Aleksandar Mitrović slave gol u meču Njukasl - Norič
Žoržinjo Vajnaldum i Aleksandar Mitrović slave gol u meču Njukasl - Norič / Izvor: Beta/AP