SJAJAN DEBI NA EP: Vels savladao Slovačku (VIDEO + FOTO)

11.06.2016. 20:01
Skrtel
Skrtel / Izvor: Reuters

"Zmajevi" kaznili promašaje Slovaka.

Vels je na debiju na EP pobedio takođe debitanta Slovačku 2:1 i tako već sad napravio veliki korak ka plasmanu u osminu finala. Slovaci su sami krivi za poraz jer nisu iskoristili nekoliko odličnih šansi.

RAT U MARSEJU! Krv, lom, krš, suzavci... NEMA mira s Englezima, Rusima i Francuzima (UZNEMIRUJUĆI VIDEO+FOTO)

Slovačka je mnogo bolje otvorila utakmicu i prva zapretila. Najbolji igrač Slovačke Marek Hamšik je napravio pravi slalom kroz odbranu Velsa, obišao i golmana i šutirao, ali je Ben Dejvis sve ispratio i zaustavio loptu na metar pred gol linijom. Promašaj Hamšika je već u 10. minutu kaznio Geret Bejl. Najbolji igrač Velsa je postigao gol iz slobodnog udarca sa  više od 20 metara, ali je golman Slovačke Kozačik najveći krivac za gol jer se veoma loše postavio.

POVRATAK NA GLAVNU SCENU: Bivši reprezentativac Srbije pojačava potencijalnog rivala Zvezde (FOTO)

EP: Aleksandar Mitrović prognozira ko će osvojiti prvo mesto i ko će biti najbolji strelac(FOTO)

Izjednačio je rezervista Slovačke Ondrej Duda koji se u strelce upisao posle nepunog minuta na terenu. Pobedonosni gol za Vels postigao je rezervista Hal Robson Kanu u 81. minutu. Robson Kanu se pokazao kao džoker selektora Krisa Kolmena. Slovačka je mogla do boda, ali je Nemec u 87. minutu udarcem glavom sa sedam metara pogodio stativu.

MUSLIN: Moji pomoćnici i ja idemo na EP da skeniramo rivale